تعداد بازدید : ۸۸۹
کد خبر : ۲۰۳۲۶۲
گزارش روزانه بازار سرمایه؛
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
تنور معاملات در بورس تهران همچنان داغ و هیجان زده است. البته این بدان معنا است که کلیه سهم ها و شرکتها قابلیت رشد قیمتی و توجیه خرید در بازه قیمتی فعلی را دارند.

به گزارش بورس نیوز، با ورود صد‌ها هزار میلیارد تومان پول و نقدینگی به بازار در غیاب رونق در بازار‌های موازی و ایستایی قیمت‌ها در اکثر بخش‌های مهم اقتصادی کشور از جمله بازار املاک و مستغلات، بازار خودرو و سایر بخش ها، نقدینگی قابل توجهی جذب بورس تهران شده و تنور معاملات در بورس تهران همچنان داغ و هیجان زده است. البته این بدان معنا است که کلیه سهم‌ها و شرکت‌ها قابلیت رشد قیمتی و توجیه خرید در بازه قیمتی فعلی را دارند.
بلکه غرض و مقصود این است که بورس تهران قابلیت جذب مقادیر متنابهی از پول و سرمایه را دارد، و میتواند نقش مهمی در صحنه اقتصادی کشور و تولید، ایفا کند.

اما به رغم افزایش و اشباع قیمت‌ها در بسیاری از نماد‌ها و گروه ها، هنوز سهام ارزنده و زیر ارزش ذاتی واقع شده زیادی، در بازار یافت میشود که میتواند بازدهی مناسب و فراتر از بهره بانکی نصیب سرمایه گذارن و سهامدارانش کند.
نماد‌های ارزنده‌ای در گروه فلزی و معدنی و سنگ آهنی، از این قبیل سهام ارزنده اند که هنوز به مرز‌های اشباع و حتی سطوح ارزندگی خود دست نیافته اند.

از طرفی بزودی شاهد انتشار گزارش فعالیت ماهانه شرکت‌ها و همچنین عملکرد و صورت‌های مالی ۹ ماهه بسیاری از شرکت‌ها خواهیم بود. امری که میتواند انرژی بیشتری را به فضای معاملات در بورس تهران وارد ساخته و این بخش از فعالیت‌های اقتصادی را تا هفته‌ها در کانون توجه سرمایه گذاران و سهامداران قرار دهد.

آخرین وضعیت بازار امروز
در پایان معاملات روز جاری شاخص کل با بیشترین تاثیر از رشد قیمت‌ها در نمادهایی، چون «تاپیکو»، «فخاس»، «تیپیکو»، «ونیکی» با رشد حدود ۳۷۲ واحدی روبرو شد. بازار آغازی منفی داشت، ولی در ادامه با بهبود تقاضا و افزایش میل خرید در بین اهالی بازار و مشارکت کنندگان، افت ابتدایی خود را جبران کرد.

کارنامه امروز بازار
شاخص کل ۳۴۴,۴۸۷ واحد / میزان تغییر ۳۷۲ واحد مثبت/ ارزش بازار ۱۲,۵۶۸,۱۴۴ میلیارد ریال/ ارزش معاملات ۲۱,۸۰۵ میلیارد ریال/ حجم معاملات ۳.۹۸۶ میلیارد سهم

نمادهای تاثیر گذار در شاخص
تاپیکو ۲۰۵ واحد مثبت/ فخاس ۱۸۸ واحد مثبت/ رمپنا ۱۵۲ واحد منفی/ فولاد ۱۰۳ واحد منفی/ تیپیکو ۸۰ واحد مثبت/ نوری ۷۸ واحد منفی/ ونیکی ۷۱ واحد مثبت.

بیشترین حجم معاملات
وتجارت ۳۶۵ میلیون سهم/ ذوب ۱۶۸.۸ میلیون سهم/ وبصادر ۱۶۸.۸ میلیون سهم/ ونوین ۱۰۴.۹ میلیون سهم/ وملل ۹۳.۷ میلیون سهم

 

پیش بینی بازار سه شنبه ۲۶ آذر ۹۸
بورس تهران از ابتدای سالجاری با رشد و بازدهی مطلوبی همراه بوده و به عنوان برترین و بهترین بازار مالی ایران برای سرمایه گذاری و کسب سود و ثروت، شناخته شده است. در بازه زمانی یک، دو، پنج، ده و بیست ساله نیز حائز اولین و برترین رتبه در بین بازار‌های موازی بوده و سرآمد سرمایه گذاری و بازدهی مطلوب در کشور، منطقه، آسیا و حتی دنیا بوده است. بطوریکه بازدهی بورس تهران از تمام کشور‌های دنیا بیشتر بوده و در کانون توجه اکثر سرمایه گذاران قرار گرفته است.

هر چه به پایان سال نزدیک‌تر میشویم، عملکرد و گزارش‌های ارسالی شرکت‌ها در وضعیت بهتری قرار میگیرد، شرکت‌های بزرگ و بنیادمحور بازار نیز که تا کنون رشد مناسبی نداشته اند، بزودی این رشد و عقب ماندگی را آغاز خواهند کرد. از طرفی با رسیدن اخبار مربوط به" تجدید ارزیابی" و "افزایش سرمایه" شرکت ها، نقدینگی از شرکت‌های کوچک که دچار "حباب "شده اند، خارج شده و به سهام بنیادمحور ورود می‌کند.

کارنامه چندین ساله بازار سرمایه کشور نشان داده که این بازار، محل امن و مطمئنی برای نقدینگی و سرمایه و پس انداز‌های شماست.

حافظ عزیزی نقش
کارگزاری اردیبهشت ایرانیان

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: