تعداد بازدید : ۱۷۳۱
کد خبر : ۲۰۳۴۵۲
مدیر مالی این شرکت معدنی در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
شرکت در چند ماه ابتدای سال به دلیل مقررات و محدودیت های داخلی، صادرات مطلوبی نداشته و در حال حاضر حجم قابل توجهی از تولیدات امسال «فرآور» در انبارها دپو شده است.

۳ ماهه سرنوشت ساز «فرآور»

به گزارش بورس نیوز، اگر چه در سال جاری تنش های تجاری بین آمریکا و چین بر قیمت جهانی فلزات اثر منفی داشت و قیمت «روی» هم چندان دلچسب نبود؛ شرکت فرآوری مواد معدنی ایران اما رشد کم بازده نبود و از ابتدای مردادماه تا کنون رشد قیمت ۷۵ درصدی در کارنامه «فرآور» ثبت شده است.
قیمت «روی» اخیرا روند صعودی به خود و روز گذشته هم هر تن روی در بازارهای جهانی از ۲۳۰۴ دلار عبور کرد.
«فرآور» که به تازگی افزایش سرمایه ۴۵۰ درصدی از محل سود انباشته را به موافقت مجمع رسانده، در ۸ ماهه با افت ۱۸ درصدی درآمد مواجه بوده است.

ذبیح اله دواجی مدیر مالی شرکت فرآوری مواد معدنی ایران در گفتگو با بورس نیوز در خصوص تاثیر افزایش نرخ «روی» بر سودآوری این شرکت بیان کرد: در ۹ ماهه گذشته قیمت روی در بازارهای جهانی کاهش داشت و اگر قیمت ها افزایش نیابد، احتمالا امسال سود کمتری نسبت به سال قبل محقق خواهد شد. (بدون احتساب افزایش سرمایه)

وی افزود: اما نکته اینجا است که در چند روز گذشته، با بهبود جریان مذاکرات آمریکا و چین قیمت های جهانی هم روند رو به رشدی در پیش گرفته است. از سوی دیگر، معمولا هر ساله بعد از پایان تعطیلات سال نو در چین، تقاضای این کشور افزایش یافته و قیمت ها هم تحت تاثیر این افزایش تقاضا، رشد می کنند. بنابراین به ۳ ماهه پایانی سال بسیار خوشبین هستیم. چنانچه قیمت ها در ۳ ماهه پایانی افزایش یابد، کسری درآمد شرکت در این ۹ ماه جبران خواهد شد. ضمن اینکه شرکت در چند ماه ابتدای سال به دلیل مقررات و محدودیت های داخلی، صادرات مطلوبی نداشته و در حال حاضر حجم قابل توجهی از تولیدات امسال «فرآور» در انبارها دپو شده است. از این رو، در صورت افزایش قیمت های جهانی و صادرات محصولات دپو شده، از این بابت هم منتفع خواهیم شد. با این شرایط، ۳ ماهه پایانی امسال برای شرکت اهمیت بسیار دارد.

سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
با سلام
همچنین هزینه گمرکی صادرات روی از طرف دولت نصف گردید که این خود موجب بازدهی خیلی بهتر فراور میشود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: