تعداد بازدید : ۱۲۰۰
کد خبر : ۲۰۳۵۲۹
عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی
۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
هفت شهر از مجموعه رویداد‌های استانی جشنواره وب و موبایل این بار در یزد برگزار شد.

به گزارش بورس‌نیوز، این جشنواره با دعوت از برترین‌های حوزه وب و موبایل، صاحبان کسب و کار‌های موفق در تهران و زیست بوم منطقه با هدف انتقال تجربیات، اشتراک گذاری، و تسهیل سبکه سازی و ارتباط با افراد برگزار می‌شود.

دولت کسب و کارهای مجازی را جدی نمی گیرد

رضا الفت نسب، عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی با اشاره به قطعی اینترنت عنوان کرد: اتفاقات ناگواری برای فضای مجازی رخ داده و قطعی اینترنت خسارت زیادی بر پیکره آنلاین وارد کرد.

وی ادامه داد: حاکمیت و دولت کسب و کار‌های مجازی را جدی نگرفته و حتی در این وضعیت و شرایطی که ایجاد شده تندیس نیز اهدا می‌کند.

الفت نسب حرکت مسئولین را فرار رو به جلو دانست و افزود: تحریم اپلیکیشن‌ها در کشور از یک سو فعال بوده و از سوی دیگر شرکت‌های دولتی حقوق می‌گیرند که شرایط را برای بخش خصوصی سخت‌تر کنند.

وی در پایان عنوان کرد: امید داریم که راهکار‌ها و نیاز‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

اتکای "یزد" به اقتصاد دانش‌بنیان

محمدعلی طالبی، استاندار یزد بیکاری را یک معضل برای کشور دانست و گفت: در یزد که یک شهر صنعتی است مشکلی برای تامین نیروی کار ساده نداریم.

وی ادامه داد: شهر یزد سومین شهر بعد از تهران و البرز و یکی از شهر‌های مهاجرپذیر به شمار می‌آید.

طالبی مهم‌ترین اقدام انجام شده در شهر یزد را اتکای توسعه استان به اقتصاد دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: باور داریم که می‌توان با برنامه‌ریزی‌های مناسب از مشکلات تحریم گذر کرد.

تردید و تغییر مسیر هدف اصلی

محمدابراهیم قانع هم بنیانگذار پذیرش ٢٤، به موضوع تردید در حوزه‌های کارآفرینی اشاره داشت و گفت: در مسیر فعالیت تردید مکررا پیش خواهد آمد و این موضوعی معمول در راستای اهداف است.

وی ادامه داد: موضوع مهم در این مسیر تصمیم گیری است که فوبیای تصمیم گیری نیز هم راستا با هدف به وجود خواهد امد قانع راهکار برخورد با این شرایط را شناخت دام‌ها بیان کرد.

در پنل بررسی مشکلات اکوسیستم استارتاپی، ابوالفضل ساجدی، مدیرعامل و بنیانگذار پذیرش ۲۴ در خصوص قطعی اینترنت و مشکلات ایجاد شده عنوان کرد: موضوع زیرساخت امری است که باید به آن بیشترین توجه صورت گیرد.
وی ادامه داد: در زمان قطعی اینترنت کمترین آسیب متوجه پذیرش ۲۴ بود چرا که تمامی زیرساخت‌ها به طور کامل در کشور قرار داشت.

ساجدی همچنین یکی از بزرگترین چالش هار ا منابع انسانی دانست و گفت: دانشگاه‌ها در آموزش مهارت‌ها بسیار ضعیف عمل کرده و حوزه‌های فعال را با مشکل تامین نیروی انسانی درگیر می‌سازند.

همچنین شهاب شهوازیان بنیانگذار چونک نیز یکی از دغدغه‌های این حوزه را تامین نیروی انسانی عنوان کرد و افزود: به دلیل وجود این مشکل مجبور به مهاجرت از شهر یزد به تهران شدیم، چرا که امکانات کشور در پایتخت جمع شده و ۷۰ درصد از معاملات آنلاین در تهران اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: تا حدی می‌شود امید را به اکوسیستم تزریق کرد، اما قطعا مشکل قطعی اینترنت امری زیان ساز است.
شهوازیان قطعی اینترنت را چالشی در حوزه فعالیت استارتاپ‌ها عنوان کرد و افزود: موضوع مهم این است که اگر این امر مجددا تکرار شود چه باید کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: