تعداد بازدید : ۴۴۱
کد خبر : ۲۰۳۶۰۵
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
دولت باید قدرت تصمیم گیری داشته باشد، چرا که برخی بر سرکوب دلار نظر‌هایی ارائه کرده اند که این امر رشد فنروار دلار را در پی خواهد داشت. برخی دیگر نیز برآزاد گذاشتن دلار و رسیدن تا مرز ۳۰ هزار تومان و پیدا کردن جایگاه ثابت عقیده دارند که این نظریات را رد می‌کنم.
ارز ۴۲۰۰ تومانی، نه سرکوب، نه آزاد
 
اسماعیل فوادیان، مدیرعامل کارگزاری مهرآفرین در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد: از نیمه اول دهه ۸۰ میلادی "سیاست" به شدت در "اقتصاد" تاثیرگذار بوده برای مثال موضوع استیضاح "ترامپ"، امری بسیار مهم در دنیاست که تمامی چشم‌ها به آن دوخته شده چراکه تاثیرات زیادی بر امور اقتصادی خواهد گذاشت، برخی کشور‌ها نگران و برخی دیگر از این امر خوشحال هستند. 
 
این کارشناس بازار سرمایه شرایط را غیر قابل پیش بینی دانست و گفت: برای مثال ارز ۴۲۰۰ تومانی که معتقدم به هیچ وجه نه باید سرکوب و نه آزاد شود.
 
وی ادامه داد: دولت باید قدرت تصمیم‌گیری خود را خرج کند چراکه برخی بر سرکوب دلار نظر‌هایی ارائه داده‌اند که این امر موجب رشد فنروار دلار خواهد شد و از سوی دیگر، برخی کارشناسان بر آزاد گذاشتن دلار و رسیدن تا مرز ۳۰ هزار تومان و پیدا کردن جایگاه ثابت عقیده دارند که این نظریات را رد می‌کنم.
 
فئوادیان بحث دو نرخی شدن دلار را امری خطرناک عنوان کرد و افزود: بهتر بود در همان مقطعی که تمامی اجناس رشدی دو تا سه برابری را تجربه کرد بنزین هم در این دسته قرار می‌گرفت. 
 
وی در ادامه تصریح کرد: یک تصمیم سیاسی قطعا بر مصرف بنزین هم تاثیرگذار خواهد بود، هدف دخالت در امور سیاست مدار‌ها نیست بلکه اطلاع رسانی است.
 
این کارشناس بازار سرمایه در پایان با اشاره به حذف معافیت مالیاتی و تاثیر آن بر امور تولید و اقتصاد گفت: در صادرات نباید خام فروشی کرده و محصولاتی، چون زعفران و پسته را به شکل فله‌ای بفروشیم و بهتر آن است که دولت "تشویق صادراتی" را در پیش بگیرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: