تعداد بازدید : ۳۷۴۶
کد خبر : ۲۰۳۶۲۴
دبیرکل کانون کارگزاران با انتقاد از وضع عوارض ۵۰ درصدی اعلام کرد:
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
کارگزاری یک بنگاه کوچک است و ما خواستاریم که ضریب صنف کارگزاران بورس همچون کارگزاران بیمه، مشارین املاک، دفاتر اسناد رسمی و ... منصفانه تعیین شود.

کارگزاران بورس به چه جرمی محکوم به پرداخت عوارضی ۴۰-۵۰ برابر سایر اصناف هستند

به گزارش بورس نیوز،نشست با اظهارات میرلوحی در زمینه چالش‌های تأمین منابع پایدار برای شهرداری تهران آغاز گردید و در ادامه دبیرکل کانون کارگزاران از دغدغه‌های صنعت کارگزاری سخن گفت.

میرصانعی درخصوص اجرای لایحه وضع تعرفه عوارض کسب و پیشه گفت: با توجه به فرمول محاسبه عوارض کسب و پیشه (و عوامل دخیل در این محاسبه از جمله متراژ و محدوده بنا و ...) ضریبی توسط شورای شهر تعیین و در فرمول فوق ضرب می‌شود و این ضریب برای تمام اصناف رقمی حدود ۲ هزار تا ۵ هزار است.

وی ادامه داد: درحال حاضر ضریبی که برای کارگزاران بورس در نظر گرفته شده رقمی حدود ۲۰۰ هزار بوده و هیچ صنف دیگری در این حدفاصل ۵ هزار تا ۲۰۰ هزار وجود ندارد؛ حال کارگزاران بورس به چه جرمی محکوم به پرداخت عوارضی ۴۰-۵۰ برابر سایر اصناف (حتی با گردش مالی بالاتر) هستند؟

وی افزود: کارگزاران بورس واسطه معاملات در بورس و اوراق بهادار هستند و از هر معامله کارمزد مشخصی (که درصد آن توسط سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین می‌گردد)، برداشت می‌نمایند. این کارگزاران تحت نظارت سازمان بورس فعالیت می‌کنند و صورت‌های مالی آن‌ها هر ساله توسط حسابرسان معتمد سازمان بورس به دقت حسابرسی می‌شود. میانگین بازده حقوق صاحبان سهام صنعت کارگزاری در ۱۰ سال گذشته رقمی در حدود ۲۲ درصد است.

مرادی در ادامه توضیح داد: از هر معامله‌ای که در بورس اوراق بهادار صورت می‌گیرد حدود ۱,۵ درصد به اشتباه سهم کارگزاری تلقی می‌شود. درصورتی که این ۱,۵ درصد شامل کسوراتی مانند مالیات و کارمزد سایر ارکان بازار بوده و سهم کارگزاری تنها ۳,۸ در هزار ارزش معامله است که آن هم مشمول سقف کارمزد می‌شود و مابقی آن سهم بورس، سپرده‌گذاری مرکزی، مدیریت فناوری، نهاد ناظر و ۰,۵ درصد آن مالیات است.

میرصانعی افزود: کارگزاری یک بنگاه کوچک است و ما خواستاریم که ضریب صنف کارگزاران بورس همچون کارگزاران بیمه، مشارین املاک، دفاتر اسناد رسمی و ... منصفانه تعیین شود. در این صورت ما با کمال میل سهم خود در تأمین منابع مالی شهر را پرداخت خواهیم نمود.

میرلوحی در ادامه بیان نمود: هدف ما تأمین منابع مالی موردنیاز در جهت اداره و توسعه پایدار شهر تهران است. حال هر صنف می‌بایست سهم خود را در این خصوص و بر اساس گردش مالی خود پرداخت نماید. اما شورای شهر هم معتقد است که این رقم باید عادلانه میان اصناف تعیین شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در پایان افزود: ما در حال بازنگری این لایحه هستیم و خواستار گزارش کاملی از گردش مالی صنعت کارگزاری بورس خواهیم بود تا این ضریب اصلاح گردد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
کارگزاری های کوچک پدر بازار سهام در میارن اینا با رصد کردن مشتریانشون از اونا نوسان میگیرن یا اگر ببینن یک مشتری سهم کوچک و ارزنده ای داره و درصدی هست بلایی سرش میارن تا اون سهمو مفت از دستش خارج کنن!!!
شرنگی نمونه کوچکی بود که یک کارگزاری تونست سهمو مفت از دست یک حقیقفی درصد ی خارج کنه
رضایی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
کارگزاری ها بعضا با اعتبارهای که از بانک ها با درصد سود کم میگیرند تا به مشتریهای خودبدهند ان اعتبار را بین کارکنان وهیت مدزره تقسیم میکنند ومقدار کمی را هم به تعدادی مشتری سفارشی وخاص میدهند . ومتاسفانه هیچ دستگاه مرتبطی هم بر کار انها نظارتی ندارد . اینها چند لپی میخورند منتها این خلاف کاریشان در هیچ کجا پیدا نیست . کاش وزارت اقتصاد یا سازمان بورس ویا سازمان بازرسی در این مورد بررسی میکردند .تا ببینند اعتباری که با سود کم از بانک ها میگیرند را چگونه به جیب خود در جهت خرید سهام میریزند .
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
این ظلم وفساد است وناعدالتی
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: