تعداد بازدید : ۵۴۶
کد خبر : ۲۰۳۶۶۲
مدیرعامل بورس انرژی گفت:
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
مدیرعامل بورس انرژی گفت: بازار سرمایه ایران با تلاش‌های صورت گرفته در دو دهه اخیر به نقطه قوت نظام اقتصادی کشور تبدیل شده و در بین قشر‌های مختلف مردم به عنوان سرمایه‌گذار خرد جایگاه خود را پیدا کرده است.

بازار سرمایه، نقطه قوت نظام اقتصادی کشور

به گزارش بورس نیوز، علی حسینی، در خصوص تغییر نگرش مردم به بازار سرمایه اظهار کرد: بازار سرمایه ایران با تلاش‌های صورت گرفته در دو دهه اخیر به نقطه قوت نظام اقتصادی کشور تبدیل شده و در بین قشر‌های مختلف مردم به عنوان سرمایه‌گذار خرد جایگاه خود را پیدا کرده تا جایی که در حال حاضر افراد زیادی از نقاط مختلف کشور با بازار سرمایه ارتباط برقرار می‌کنند.

وی افزود: با برخورداری بازار سرمایه از پایه فناوری اطلاعات، دسترسی آسان مردم به پایگاه‌های اطلاعات، استقبال صاحبان صنایع و سهامداران از حضور در این بازار را می‌توان جزو ویژگی‌های مهم این بازار بر شمرد.

مدیرعامل شرکت بورس انرژی ایران ادامه داد: غول نقدینگی یک مفهوم آکادمیک نیست، هر اقتصادی متناسب با ظرفیت خود می‌تواند وضعیت انقباضی یا انبساطی به خود بگیرد و کشور ما هم متناسب با ظرفیت‌های اقتصادی و جغرافیایی می‌تواند بخش مالی خود را تأمین کند.

حسینی خاطرنشان کرد: دولت در تأمین مالی، رقیب بخش خصوصی نیست. شاید ضعف اصلی، میزان تأمین مالی بخش خصوصی از این بازار است. براساس آمار و گزارش ها، از ۱۰۰ درصد تأمین مالی‌هایی که تاکنون صورت گرفته بالغ بر ۸۵ درصد آن متعلق به دولت، حدود ۶ درصد مربوط به شهرداری‌ها و کمتر از ۱۰ درصد هم متعلق به شرکت‌های بخش خصوصی است. این گزارش نگران‌کننده است، زیرا معمولا یک تبعیض مثبتی به نفع نهاد‌های دولتی، دولت و شهرداری‌ها در تمام امور وجود دارد و این نباید موجب عدم توانایی بخش خصوصی برای تأمین مالی و سرمایه در گردش شود.

وی تاکید کرد: مطابق سیاست‌های اصل ۴۴ بخش نیروگاهی برق از نظر تولید باید به بخش خصوصی واگذار می‌شد، اما همچنان ۵۰ درصد ظرفیت در اختیار دولت است.

مدیرعامل شرکت بورس انرژی گفت: مهم‌ترین دلیل مشکل نیروگاه‌ها در تأمین مالی عدم تبعیت وزارت نیرو از سیاست‌های حاکمیتی و قانونی کشور برای اجازه تولید برق به بخش خصوصی بوده و وقتی تولیدکنندگان خصوصی در صادرات برق سهیم نیستند قطعا وضعیت مالی آن‌ها از نظر ترازنامه و سودآوری ضعیف خواهد شد و این، اولین مانع برای تامین مالی آن‌ها در بازار سرمایه است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: