کد خبر : ۲۰۴۱۳۳
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
تفاوت زیاد شاخص کل و شاخص هم وزن را می‌توان اینگونه تعریف کرد که بازار در حال حرکت به سمت سهم‌های کوچک بوده و به فروش سهم‌های بنیادی و خرید سهام کوچک سوق پیدا کرده است. 
شاخص ۴۰۰ هزار واحدی در دسترس
 
 
علی مولایی، مدیرعامل کارگزاری آریا نوین در بررسی بازار به بورس نیوز گفت: طی روز‌هایی که گذشت بازار بنا به اصلاح گذاشته و شاخص رشد خوبی داشت و محدوده ۳۵۸ هزار واحد تا ۳۶۰ هزار واحد نشان از ساخته شدن یک نقطه حمایتی در روند رو به بالای بازار است. 

وی ادامه داد: البته شرایط خاصی متوجه روز‌های آخر بازار بوده و خرید و فروش‌ها با احتیاط خاصی صورت می‌گیرد. 

این کارشناس بازار سرمایه به ارائه گزارش شرکت‌ها اشاره کرد و گفت: گزارش ۹ ماهه شرکت‌ها در حال ارائه وتکمیل بوده و آخرین فرصت برای ارائه گزارش‌های آذر ماه نیز طی می‌شود. 

مولایی از نکته‌ای مهم در روند حرکت بازار سرمایه سخن گفت و افزود: تابلوی بورس نشان از بی اقبالی سهم‌های بزرگ و بنیادی داشت. 

وی ادامه داد: تفاوت زیاد شاخص کل و شاخص هم وزن را می‌توان اینگونه تعریف کرد که بازار در حال حرکت به سمت سهم‌های کوچک بوده و به فروش سهم‌های بنیادی و خرید سهام کوچک سوق پیدا کرده است. 

این کارشناس بازار سرمایه به صورت کلی وضعیت را به سمت متعادل شدن معاملات گروه‌ها عنوان و اضافه کرد: نمی‌توان گفت که نقدینگی در گروه خاصی در جریان است و این‌ها نشان از تعادل بازار دارد. 

وی گروه خودرویی را از این امر مستثنا دانست و افزود: این گروه به واسطه جدی شدن موضوع تجدید ارزیابی کاملا در کانون توجه قرار گرفته اند.

مولایی در پایان اصلاحات صورت گرفته را جزوی از ذات بازار دانست و رسیدن شاخص ۴۰۰ هزار واحدی را امری کاملا قابل دسترسی عنوان کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.

"سفانو" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت سیمان فارس نو از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: