تعداد بازدید : ۸۶۴
کد خبر : ۲۰۴۲۰۶
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد؛
۰۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
در بازار شفاف دخالت متولیان امر نیز به مراتب با کاهش روبروست و این امر به تصمیم‌گیری نهادهای ناظر بورس و فرابورس ارتباط دارد.

انتقاد سهامداران بدون مستند!

مهدی کباری مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات درخصوص برخی انتقادات سهامداران در خصوص دستکاری قیمت‌ها توسط ناظران بازار به بورس‌نیوز گفت: به نظر می‌رسد انتقادها مبنای درستی نداشته باشد اما؛ با توجه به دستگاه‌های نظارتی و قوانین و مقرراتی که در بورس و فرابورس وجود داشته ناظرین به راحتی نمی‌توانند قیمت‌ها را دستکاری کنند.

وی ادامه داد: باید دید سهامداران چه توجیه منطقی و شواهدی برای صحت این بیان و انتقاد خود دارند.

کارشناس بازارسرمایه به کمرنگ شدن نقش ناظرین با توجه به حذف سیستم‌های سنتی گذشته اشاره داشت و گفت: میزان شفافیت در بازار نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده و در بازار شفاف دخالت متولیان امر نیز به مراتب با کاهش روبروست و این امر به تصمیم‌گیری بورس و فرابورس ارتباط دارد.

مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات تاکید کرد: هرچه نقش‌های دخالتی در روند معاملات شیب نزولی‌تری را داشته باشد و مقررات بدرستی اجرایی شود، طبیعتا ناظر اقدامات نظارتی خود را انجام داده و به روال عادی بازار کمک می‌شود.

کباری با اشاره به اینکه انتقادات سهامداران باید با استناد به ادله باشد، بیان کرد: اگر به اعتقاد سهامداران و با توجه به مستندات کافی مبنی بر خطای ناظرین، باید طی جلسه‌ای به این مسئله رسیدگی شود و اگر پیشنهادی از سوی سهامداران در جهت گشایش بهتر بازار و روند رشد نمادها مطرح شود، ترتیب اثر داده می‌شود.

این فعال بازارسرمایه در پایان خاطرنشان کرد: بازار سرمایه بازار بزرگی بوده و روزانه ۲۰۰۰ میلیارد تومان پول در خرید و فروش سهام و معاملات، جا‌به‌جا می‌شود، به نظر نمی‌رسد ناظرین مرتکب اشتباه شده باشند و در صورت تخطی از قوانین و مقررات بازار از سوی آن‌ها باید مصادیق کافی وجود داشته باشد.

فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
فقط کافیه سرتان را از زیر برف بیرون بیاورید و از ابتدای معاملات به روند اردر چینی در نمادهایی همچون فرابورس و کالا توجه کنید تا ببینید چگونه و به یکباره از مثبت سهمها را به صف فروش میکشانند و بعد از سنگین شدن صف یکهو همان شخصی که صف فروش ایجاد کرده صف فروش ی را که مردم از ترس همراهی کرده و سنگین تر کرده اند جمع میکند... اگر طرف قصدش فروش است چرا دوباره خرید میکند...مگر اینکار مصداق بارز دستکاری قیمت نیست.
متاسفانه بورس از صدر تا ذیل همگی در فساد غرق هستند و نباید انتظار داشت یک ناظر پاک به شکایتها رسیدگی کند...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
قحام بسته است.مگر نه اینکه ناشر بورس بامدیران این شرکت زدوبند دارن/
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
یک سهم پایه فرابورس بسته است به نام قجام چرا بورس نیوزبا این همه کارشناس خبره این مشکل را بررسی نمکند.که ناشر بورس به ما بگوید چند میگیرد.که این سهم را بازگشایی نمایید.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
همین که میگویید دستکاری قیمتها وجود نداره یعنی وحشتناک وجود داره چرا بورس و سه روز تعطیل نکردن فقط بخاطر ضرر به سهامداران حقیقی و چاپیدن و خوردن سهام های کف دستکاری شده انوقت میگویند هدف ما شفافیت و نقد شو ندگیه بازار ه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: