تعداد بازدید : ۳۵۵
کد خبر : ۲۰۴۲۲۰
بازار سرمایه در هفته ای که گذشت؛
۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۶
در هفته ای که سپری شد با آرام تر شدن فضای جنگ تعرفه ای شاهد افزایش قیمت ۲ درصدی نفت برنت بودیم. طلا هم پا به پای نفت رشد کرد، چرا که ابهامات زیادی بر اقتصاد جهان حاکم است.

به گزارش بورس نیوز در بازارهای جهانی به نظر می رسد در سال ۲۰۲۰ بانک های مرکزی دنیا خیلی فعال نخواهند بود و در عوض این دولت ها خواهند بود که با سیاست های انبساطی مالی از اقتصادهای ملی حمایت خواهند کرد. همچنین به نظر می رسد رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۰ کمی بهتر از ۲۰۱۹ خواهد بود.
بنابر اخبار که در حال منتشر شدن است، رییس بانک مرکزی چین اخیرا تاکید کرده که بیشتر به دنبال سیاست های انبساطی ملایم و هدف دار در سال ۲۰۲۰ است. در حال حاضر نرخ بهره وام های چین ۴.۳۵ درصد است و پیش بینی می شود تا پایان سال تغییر نکند.
در سال ۲۰۱۹ افت رشد اقتصاد جهانی بخاطر جنگ تجاری و افت محسوس فعالیت ها در بخش تولید باعث شد تا بانک های مرکزی دنیا وارد عمل شوند و نرخ های بهره را پایین بیاورند. با این حال دیگر تا پایان ۲۰۲۰ امیدی نیست که نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا که ۱.۷۵ درصد است و نیز نرخ بهره انگلستان و کانادا و ژاپن تغییر کند و کاهش یابد.
با این وجود باید منتظر ماند و دید آیا وضعیت اقتصادی جهان بدون دخالت بانک های مرکزی قادر خواهد بود از تهدید رکود فراگیر فاصله بگیرد یا نه؟ چرا که اگر اقتصاد جهانی و ناحیه یورو دوباره تحت فشار قرار بگیرند و رکود بخش تولید به سایر بخش ها هم سرایت کند، بانک مرکزی اروپا و سایر بانک های مرکزی مجبور خواهند شد وارد عمل شوند.


قوی ترین ها، ضعیف ترین ها و برترین های هفتهدر هفته ای که سپری شد با آرام تر شدن فضای جنگ تعرفه ای شاهد افزایش قیمت ۲ درصدی نفت برنت بودیم. طلا هم پا به پای نفت رشد کرد، چرا که ابهامات زیادی بر اقتصاد جهان حاکم است.
در بازار داخلی به لطف جریان پول قوی و معاملات داغ رینگ های بورس کالا و افزایشی شدن دوباره نرخ دلار، شاهد رشد بیش از ۳ درصدی شاخص کل بورس بودیم.


قوی ترین و ضعیف ترین عملکرد هفته

قوی ترین ها، ضعیف ترین ها و برترین های هفته

برترین های هفته

قوی ترین ها، ضعیف ترین ها و برترین های هفته

قوی ترین ها، ضعیف ترین ها و برترین های هفته

کاری از محمدرضا ترابی _ کارشناس بازار سرمایه

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: