تعداد بازدید : ۳۹۸
کد خبر : ۲۰۴۳۴۸
رئیس سازمان بورس:
۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
رئیس سازمان بورس گفت:در کنار دو انرژی برق و نفت، زغال سنگ نیز منبع انرژی مناسبی بوده در بورس انرژی باید برای تقویت آن کمک شود.

به تقویت زغال سنگ در بورس انرژی توجه شود

به گزارش بورس نیوز، شاپور محمدی درباره موفقیت‌آمیز فروش نفت خام و فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی اظهار کرد: سیاست طولانی مدت اقتصاد کشور باید به رونق بورس انرژی کمک کند، زیرا بورس شفافیت کافی داشته و از آنجا که افراد به‎طور رقابتی به این عرصه وارد می‌شوند، برابری فرصت ایجاد خواهد شد.

وی افزود: ارزش معاملات بورس انرژی از ابتدای سال تا امروز حدود ۳۳ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته و سال ماقبل آن رشد بالایی داشته که این میزان نشان دهنده این است که بورس انرژی در مسیر رشد قرار گرفته است.

رئیس سازمان بورس ادامه داد: باید برق‌فروشی در بورس انرژی را جدی گرفته شود، اگرچه برق فروشی در بورس جزو مستمرترین معاملات محسوب می‌شود، اما حجم آن پایین بوده در حالی که حجم بالاتری از برق می‌تواند در این بورس انرژی عرضه و معامله شود.

محمدی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه آینده صنایع به سمت برقی شدن می‌روند و خودرو‌های برقی و هیبریدی در راه هستند، به طور حتم برق‌فروشی در بورس انرژی به رونق صنعت برق، قیمت‌گذاری صحیح، صرفه‌جویی و کارایی بیشتر صنعت برق کمک خواهد کرد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در کنار دو انرژی برق و نفت، زغال سنگ نیز منبع انرژی مناسبی بوده در بورس انرژی باید برای تقویت آن کمک شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: