تعداد بازدید : ۲۵۴۳
کد خبر : ۲۰۴۴۵۲
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تشریح شد:
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷
مدیر مالی شرکت «وارس» گفت: سرمایه ثبت شده شرکت، ۱۰میلیارد تومان بوده و برای انتقال به بازار بالاتر باید سرمایه شرکت حداقل ۱۰۰درصد افزایش یابد، احتمالا بعد از تایید صورت های مالی در مجمع، از محل سود انباشته و یا آورده نقدی سهامداران افزایش سرمایه انجام خواهد شد.

دلایل بازدهی ۲۲۲ درصدی سهم در ۹ ماهه

به گزارش بورس نیوز یکی از نمادهای پر بازده امسال بازار پایه، «وارس» بوده است. شرکت سرمایه گذاری ارس صبا که امسال بازدهی ۲۲۲ درصدی برای سهامداران به ارمغان آورده شایعات مثبتی همچون انتقال به بازار بالاتر، افزایش سرمایه، عرضه یکی از زیرمجموعه ها در فرابورس و خرید یک کارخانه نیروگاهی در منطقه ماکو را به همراه داشته است. البته در گزارش ۹ ماهه این شرکت، سود تحقق یافته کمتر از سال قبل بوده است.

فیروز منجیلی مدیر مالی شرکت سرمایه گذاری ارس صبا در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت شرکت بیان کرد: سود تحقق یافته «وارس» در ۱۲ ماهه امسال قطعا بالاتر از سود تحقق یافته سال قبل خواهد بود. نکته اینجا است که سود این شرکت بستگی به سود شرکت های غیر بورسی زیرمجموعه خصوصا شرکت نیرو ترانسفو دارد و سود شرکت های زیرمجموعه روند مثبتی دارد.

وی افزود: سرمایه ثبت شده شرکت، ۱۰ میلیارد تومان است و برای انتقال به بازار بالاتر باید سرمایه شرکت حداقل ۱۰۰ درصد افزایش یابد. احتمالا بعد از تایید صورت های مالی در مجمع، از محل سود انباشته و یا آورده نقدی سهامداران افزایش سرمایه انجام خواهد شد. البته شرکت نیرو ترانسفو هم از محل سود انباشته افزایش سرمایه به ثبت رسانده و سرمایه این شرکت از ۵ میلیارد تومان به ۲۲ میلیارد تومان رسیده است.

منجیلی در خاتمه تصریح کرد: مجمع شرکت احتمالا در بهمن ماه برگزار خواهد شد. در مجمع در خصوص کلیه ابهامات سهامداران از جمله عرضه شرکت زیرمجموعه در بازار سرمایه، افزایش سرمایه شرکت اصلی و انتقال نماد به بازار بالاتر و سایر برنامه های آتی توضیحات لازم داده خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: