تعداد بازدید : ۱۴۱۸
کد خبر : ۲۰۴۷۰۳
مراسم رونمایی از اولین توکن دیجیتال شبکه ققنوس مطرح شد؛
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۶
اهداف تعاونی آبرسانی فلات مرکزی پارس درخصوص ارائه این توکن و اینکه در این فرایند شیرین‌سازی مجوز شیرین‌سازی آب دریای عمان دریافت شده است.

به گزارش بورس نیوز، مراسم رونمایی از اولین توکن دیجیتال (آب‌پارس) شبکه ققنوس امروز در هتل سیمرغ برگزار شد.

ولی‌اله فاطمی دبیر بنیاد ققنوس در این مراسم گفت: کشورهای چین و آمریکا شاخص‌های اصلی اقتصاد دیجیتال به شمار می‌آیند و در سال ۲۰۲۷، ۱۰ درصد GDP دنیا به کمک فناوری بلاکچین ایجاد می‌شود.

فضای اقتصاد اشتراکی در حال بازگشت است و در یک فضای اشتراکی وقتی اعتماد ایجاد شود، اثربخشی هم بیشتر می‌شود.

بلاکچین با شفاف‌سازی اطلاعات و تصمیم‌گیری در نتیجه رای‌گیری عمومی می‌تواند به ایجاد این اعتماد کمک کند.


رضا باقری اصل، دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور گفت:
تقریبا بیشتر نهادهایی که ایجاد کردیم برای مدیریت اعتماد به‌صورت متمرکز بوده که متاسفانه بعد از روی کار آمدن دولت مدرن در این صد سال اخیر، تمرکز بیشتری هم شکل گرفته است. این جریان دولت‌ها کماکان ادامه دارد تا مدیریت اعتماد و خلق ارزش را هرچه بیشتر تنظیم و حکمرانی کند.

اکنون برای ایجاد یک حوضچه آبزی باید 57 مجوز گرفته شود، در این جریان همه به‌دنبال خیر و صلاح جامعه هستند اما این کارکرد نادرست است. در کشورهای دیگر اگر بحث اقتصاد اشتراکی شکل گرفته در کنار آن شاهد رایانش ابری هم بوده‌ایم.

بلاکچین هم یک فناوری است که برای دولت مدرن‌تر مجبوریم از آن استفاده کنیم. در کشور ما هم نظام مبتنی بر اعتماد مردم ایجاد شده که بسیار موثرتر از نظام متمرکز بوده است.

طبق گزارشی در کشورهای در حال توسعه 5 تا 15 درصد و در کشورهای توسعه یافته 10 تا 25 درصد از اقتصاد آنها متاثر از هوش مصنوعی است. اگر بخواهیم با این اتفاق همسو شویم باید از حالا همراه با آن حرکت کنیم.


رضایی‌نژاد رییس هیات مدیره تعاونی آب‌پارس گفت: زمانی که قانون تعاون پایه‌گذاری شد، می‌گفت که معتمدین و سرمایه‌گذاران میتوانند به‌عنوان سهامداران عضو و مردم به‌عنوان سهامداران غیر عضو حضور داشته باشند و سهامداران عضو به سهامداران غیر عضو اعتبار دهند. براساس این قانون شرکت‌ها می‌توانند تا ۵۱ درصد سهامدار عضو و ۴۹ درصد سهامدار غیر عضو داشته باشند و سهامداران غیر عضو حداکثر ۳۰ درصد حق رای دارند.

براساس این قانون ما در شرکت فلات مرکزی هلدینگی از بزرگ‌ترین کارآفرینان حوزه یزد ایجاد کردیم که تعدادی شرکت سهامدار عضو اولیه آن شدند و اقدامات زیادی را انجام دادیم. مثلا اولین بندر خشک را راه‌اندازی کردیم و این اقدامات را تنها با پول خرد مردم انجام دادیم. باید قبول کنیم هیچ سرمایه‌گذار خارجی حاضر نیست در این پروژه‌ها سرمایه‌ گذاری کند. در نتیجه بهترین کار، شراکت مردم در سود و زیان این پروژه‌ها است.

در بازار پولی، بانک مرکزی پول مردم را تضمین می‌کند؛ ولی در بازار سرمایه این تضمین وجود ندارد و بازار تعاون نیز ترکیبی از این دو است و می‌توان ارزش آتی سهام را به افراد تضمین داد.

حجم زیاد نقدینگی موجود در کشور، تهدید جدی است. از طریق پروژه آب‌پارس می‌توان این حجم از نقدینگی را از سیال بودن خارج کرد.

سهامدارانی که در این مجموعه حضور دارند، به نیت کار خیر وارد آن شده‌اند.

در دنیا عبارت کارآفرینان اقتصادی وجود دارد که برای منفعت کار می‌کنند. کارآفرینان اجتماعی تنها کار را برای خیر بودن آن انجام می‌دهند، ولی کارآفرینان اقتصادی نوینی نیز وجود دارد که کار اقتصادی را برای جمع انجام می‌دهند. پایه قانون تعاونی نیز درست براساس کارآفرینی اقتصادی نوین است.

 

علیرضا صادقی مدیر سرمایه‌گذاری تکوست گفت: اهداف تعاونی آبرسانی فلات مرکزی پارس درخصوص ارائه این توکن و اینکه در این فرایند شیرین‌سازی مجوز شیرین‌سازی آب دریای عمان دریافت شده است.

آب پارس معرف یک سهم از این تعاونی است. این تعاونی ۱۰ میلیون سهم صادر کرده و به ازای هر سهم ۱۰ میلیون توکن صادر شده است. هرکسی هم که بخواهد عضو بشود باید این توکن را از ولت تعبیه‌شده یعنی کیف پول تکوست خریداری کند.

در مرحله اول توزیع این توکن‌ها ۳ میلیون و ۳۰ هزار و ۳۰۳ توکن در نظر گرفته شده و جمعا ۱۰۰ میلیارد تومان تامین مالی انجام خواهد شد و قیمت هر سهم هم ۳۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. در مرحله دوم که عرضه خصوصی خواهد بود، مابقی این توکن‌ها تا سقف ۱۰ میلیون توکن عرضه می‌شود.‌
جذب پولی که در این دو مرحله صورت خواهد گرفت ۳۵۰ میلیارد تومان است.

برای خرید این توکن‌ها افراد در ابتدا باید ولت این توکن را نصب کنند. در مرحله بعدی اقدام به خرید توکن کنند و سپس توکن‌ها به کیف پول شخص منتقل می‌شود. مرحله بعدی شامل دریافت صرف سهام در سررسید به‌صورت توکن است و درنهایت امکان خریدوفروش توکن با دریافت سود مجمع پس از بهره‌برداری طرح فراهم می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.