تعداد بازدید : ۲۸۲۱
کد خبر : ۲۰۴۸۰۰
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
جریان ورودی نقدینگی به بازار سرمایه، به درستی هدایت نشده و تداوم این روند نگران‌کننده خواهد بود اما؛ از طرفی نقدینگی به سمت سهم‌های بزرگ و ارزنده بازار نرفته و از سوی دیگر، بعد از عرضه اولیه پتروشیمی نوری، عرضه اولیه بزرگی که در جذب نقدینگی بازار موثر باشد، صورت نگرفته است.

جای خالی عرضه های اولیه در بورس

به گزارش بورس نیوز، شاخص کل بورس تهران در رکوردشکنی هم رکورد زده و طوری پیش می‌رود که گویا خیال توقف ندارد.

شاید کمتر کسی در روزهای ابتدایی سال پیش‌بینی لمس کانال ۳۸۵هزار واحدی شاخص را در سال جاری می‌کرد، ولی هر چه در بورس عرضه شده طوری توسط سهامداران درو می‌شود که گاهی از خودمان می‌پرسیم نکند خبری شده و ما بی خبریم؟! به هر حال هر چه هست، بازدهی سرمایه‌گذاری در بورس، امسال از عسل هم شیرین‌تر بوده است.

محمد کفاش پنجه شاهی مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص رشد بازارسرمایه بیان کرد: نمی‌توان با قاطعیت گفت رشد بازار سرمایه، حباب است یا نه ؛ هنوز سهم‌های ارزنده ای در بازار هستند که پتانسیل رشد دارند و برخی از دیگر سهم‌های بازار نیز بیش از حد رشد کرده و قیمت‌ها از حباب نیز فراتر رفته است.

وی افزود: سرمایه‌گذاران باید قبل از انتخاب سهم به وضعیت شرکت و ارزش NAV هم توجه کنند؛ بعضی نمادهای بازار چند برابر ارزش خالص دارایی‌ها معامله می‌شوند و در قیمت‌های فعلی ارزنده نیستند، برای مثال ارزش بازار یکی از شرکت های دامپروری آنقدر رشد کرده که گویا هر راس گاو، چند میلیارد تومان قیمت دارد! در مقابل، سهم شرکت‌هایی که فروش ارزی داشته و به قیمت های جهانی وابسته اند، هنوز جای رشد دارند.

این کارشناس بازار سرمایه ضمن تاکید بر ورود نقدینگی به بازار سرمایه، اظهار کرد: جریان ورودی نقدینگی به بازار سرمایه، به درستی هدایت نشده و تداوم این روند نگران کننده خواهد بود. از طرفی نقدینگی به سمت سهم های بزرگ و ارزنده بازار نرفته و از سوی دیگر، بعد از عرضه اولیه پتروشیمی نوری، عرضه اولیه بزرگی که در جذب نقدینگی بازار موثر باشد، صورت نگرفته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بهترین زمان برای عرضه اولیه شرکت های بزرگ است تا بخشی از نقدینگی بازار را جذب کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.