تعداد بازدید : ۲۳۶۸
کد خبر : ۲۰۴۸۵۰
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
روند صعودی شاخص نیاز به استراحت، جابه‌جایی سهام و سهامدار داشته و در مقاطعی مطمئنا بازار با شاخص منفی نیز مواجه هست.

 

رکود در بازارهای موازی، جذابیت در بورس

علیرضا تاجبر مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین در رابطه با واقعی یا حبابی بودن رشد شاخص به بورس‌نیوز گفت: بازار سرمایه در آبان‌ماه تجربه ریسکی در محور بودجه، تنش‌های سیاسی و امنیتی را یدک کشید چراکه این ترس همواره با بازار بود که مبادا اقلامی  مانند نرخ حامل‌های انرژی، نرخ عوارض صادراتی یا مالیات و حتی سایه جنگ طوری پیش‌رود که به بازار سرمایه و شرکت های فعال در آن آسیب برساند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، با ارائه بودجه به مجلس، سایه این ریسک از بازار سرمایه پر کشید و آثار آن کاملا در آذر ماه مشهود بود چراکه گزارش‌های شرکت‌های صادرکننده و تولیدکننده که خوب و فراتر از انتظار بازار منتشر شد.

عضو هیات مدیره کانون کارگزاران با اشاره به رکود در بازارهای موازی افزود: در حال حاضر یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در کشور، بازار سرمایه هست بوده اما؛ نمی‌توان روند صعودی بورس را متداول و همیشگی دانست، به هر حال این روند نیاز به استراحت و جابه‌جایی سهام و سهامدار دارد و در مقاطعی مطمئنا بازار با شاخص منفی نیز مواجه خواهد شد.

تاجبر در خصوص وجود حباب در بازارسرمایه نیز اشاره داشت و تصریح کرد: با حبابی بودن بازار مخالفم و این را P/E شرکتها و میزان فروش آنها نشان میدهد البته به خاطر مسئله تورم و افزایش نرخ دلار و گران شدن کالاهاست که این P/Eها حاصل میشود، رشد خوبی برای بازار تا جاری بودن شرایط فعلی پیش‌بینی می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: