تعداد بازدید : ۵۰۲
کد خبر : ۲۰۵۰۴۲
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
تنها ظرف مدت یک روز پس از انتشار خبر شهادت سردار بزرگ ایران قیمت نفت و طلا در بازار جهانی بیش از ۴ درصد افزایش یافته است. بورس آمریکا تغییرات نامیمونی را تجربه کرد. دراین بین پیش بینی‌ها از وضعیت...

به گزارش بورس نیوز،  ظرف مدت یک روز پس از انتشار خبر شهادت سردار بزرگ ایران قیمت نفت و طلا در بازار جهانی بیش از ۴ درصد افزایش یافته است. بورس آمریکا تغییرات نامیمونی را تجربه کرد. دراین بین پیش بینی‌ها از وضعیت بازار جهانی حکایت از روند صعودی قیمت‌ها طی دو تا سه هفته آینده ناشی از ترور شهید سردار قاسم سلیمانی بزرگ مرد ایران دارد.

آنطور که کارشناسان معتقدند قیمت نفت و طلا روند صعودی را همچنان طی خواهد کرد و البته بورس جهانی نیز متزلزل خواهد ماند. اما بیشترین تغییر قطعا در عراق اتفاق خواهد افتاد. شنیده‌ها حکایت از این نکته دارد که ناآرامی‌ها در این کشور به نفت نیز رسوخ خواهد کرد. توسعه میادین این کشور که در اختیار اروپایی‌ها و به ویژه آمریکایی‌ها بوده فعلا متوقف شده و تمام کارکنان این کشور‌ها به خانه بازگشته اند.

ازسویی دیگر پیش بینی‌ها از تزلزل در صادرات نفت این کشور نیز حکایت دارد. کشوری که پس از تحریم نفت ایران بخشی از سهم ایران را به خود اختصاص داد و نفت بیشتری صادر کرد قطعا طی روز‌های آینده تغییرات محسوسی را در مشتریان خود شاهد خواهد بود. چراکه به نظر می‌رسد حداقل کرد‌های عراق در فروش ۳۰۰ هزار بشکه نفت روزانه خود کمی تغییرات ایجاد کنند. بااین حساب باید منتظر تغییر در لیست مشتریان نفتی این کشور بود. با اینحال آنطور که کارشناسان اعتقاد دارند باید در انتظار تغییرات بزرگی در فروش نفت خاورمیانه طی روز‌های آتی بود. چراکه قطعا ایران در صورت تصمیم بر عملیات انتقامجویانه علیه آمریکا نیز عجولانه اقدام نخواهد کرد و حداقل بازار جهانی التهابی بزرگ و البته مداومی را طی هفته‌های آینده را تجربه می‌کند.

همچنین باید براین نکته تاکید کرد که دیگر عراق برای نفتی‌های آمریکایی و یا هر شرکت نفتی که به هردلیلی به آمریکا نزدیک است امن نخواهد بود و همین ناامنی باعث تغییرات بزرگی در ترکیب پیمانکاران فعال دراین کشور خواهد شد.

برهمین اساس تمام کارشناسان براین نکته باور دارند که نفت خاورمیانه رویی دیگر را طی روز‌های آتی و حتی هفته‌های آتی تجربه خواهد کرد که قطعا برای برخی از کشور‌های همراه با سیاست‌های امروز آمریکا خوشایند نخواهد بود. بازار نفت قطعا التهاباتی را تجربه می‌کند که اگر نگرانی احتمال بسته شدن تنگه هرمز به آن اضافه گردد نفت را با روند صعودی مواجه خواهد کرد که قطعا می‌تواند روز‌های ابتدایی سال میلادی ۲۰۲۰ را با نفت ۱۰۰ دلاری تاریخی سازد!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: