تعداد بازدید : ۸۶۲
کد خبر : ۲۰۵۰۸۱
نگاهی به گزارش عملکرد ماهیانه این شرکت سرمایه‌گذاری؛
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
بیشترین مازاد ارزش پرتفوی بورسی این شرکت مربوط به سهام شرکت‌های پتروشیمی شازند، شرکت توسعه صنایع بهشهر و شرکت سیدکو است.

نگاهی به گزارش عملکرد ماهیانه

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی در آذر ماه سال جاری دارای مازاد ارزش پرتفوی بورسی به ارزش ۸۹ هزار و ۲۶۸ میلیارد ریال بوده که جمع کل بهای تمام شده پرتفوی بورسی این شرکت در پایان این ماه به ۲۴ هزار و ۶۰۶ میلیارد ریال رسیده و ارزش بازار آن بر اساس قیمت سهام سبد بورسی شرکت در این تاریخ معادل ۱۱۳ هزار و ۸۷۴ میلیارد ریال بوده است.

بیشترین مازاد ارزش پرتفوی بورسی این شرکت مربوط به سهام شرکت‌های پتروشیمی شازند به مبلغ ۲۸ هزار و ۳۸۸ میلیارد ریال، شرکت توسعه صنایع بهشهر به رازش ۱۲.۰۵۹ میلیارد ریال و شرکت سیدکو به ارزش ۱۱.۰۸۴ میلیارد ریال بوده است.
همچنین ارزش پرتفوی غیر بورسی این شرکت معادل ۱۳ هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال بوده است.

پرتفوی غیربورسی شرکت عمدتا شامل سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات به ارزش ۴ هزار و ۲۰۵ میلیارد ریال، سرمایه‌گذاری در ۱۰۰ درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری خدمات مدیریت سرمایه مدار به ارزش ۲.۳۰۴ میلیارد ریال و همچنین سرمایه‌گذاری در ۱۰۰ درصد سهام شرکت بین المللی ساختمان به ارزش ۱.۴۰۱ میلیارد ریال است.

نگاهی به گزارش عملکرد ماهیانه

در این ماه شاهد خرید ۶۸۸میلیارد ریال اوراق بهادار توسط این شرکت بوده‌ایم. بخش عمده‌ای از این خرید مربوط به سهام شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری به میزان ۱۴میلیون و ۸۸۳هزار سهم بوده است.
همچنین این شرکت در آذر ماه مبلغ ۵۸۳میلیارد ریال فروش را ثبت کرده که این فروش منجر به تحقق ۳۶۶میلیارد ریال سود ناشی از فروش شده است.

همچنین لازم به ذکر است، این شرکت در دوره ۶ماهه نخست سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی ۶ماهه موفق به کسب سود سهام به ارزش ۱.۳۱۱میلیارد ریال شده که این سود نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰۶درصدی را نشان می‌دهد.

سود ناشی از فروش سهام در ۶ماه اول معادل ۷۵۵میلیارد ریال و همچنین سود ناشی از فروش در سه ماهه سوم سال معادل ۵۹۶میلیارد ریال بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: