تعداد بازدید : ۱۹۹۲
کد خبر : ۲۰۵۷۶۲
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
معافیت مالیاتی ازمحل تجدید ارزیابی‌ها که به تصویب هیات دولت رسیده، خبر خوبی برای "بورس" بوده تا اینکه بازار بتواند هفته پُر رونقی را پیش رو داشته باشد.

 سبزپوش شدن در انتظار بازار سرمایه

علی مولایی مدیرعامل کارگزاری آریانوین در خصوص پیش‌بینی هفته آتی بازارسرمایه به بورس‌نیوز گفت: عملیات موشکی سپاه پاسداران در هفته گذشته به‌مقداری مناسبی حجم تنش و ابهامات جنگی و سایه ترس را از بازار برداشت و بازار سرمایه با چنین واکنشی می‌تواند به روند مثبت خو ادامه دهد اما؛ اگر این واکنش زمان‌بر می‌شد و ابهام باقی می‌ماند همچنان بازار در این خلاء باقی می‌ماند که چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود با پاسخ نظامی سپاه، بازار به تعادل برسد و اگر تا ۴۸ساعت آینده یعنی تا جمعه واکنش احمقانه‌ای از آمریکایی‌ها سر نزند، کلیت بازار به نقطه اطمینان خاطر می‌رسد و این نکته مثبتی بوده و بازار می‌توان برای سبزپوش شدن از این منظر وام بگیرد.

کارشناس بازارسرمایه با اشاره به اتخاذ تصمیم دامنه نوسان ۲درصدی تصریح کرد: اگر از فردا این قانون برای بار دیگر، اعمال شود و این اطمینان‌خاطر به فعالان بازارسرمایه و سرمایه‌گذاران تزریق شود؛ بازار در روز یک شنبه به روال عادی بازمی گردد و تارگت‌های از دست داده را دوباره به دست می‌آورد ؛ در واقع  دامنه تغییرات ۲درصدی بخش عمده‌ای از هیجان را کنترل کرد و می‌بایست از روز نخست بازارسرمایه با چنین تصمیماتی کنترل می‌شد تا از نظر تکنیکال و چارتی، ریزش زمان‌دار را حداقل شاهد می‌بودیم ضمن آنکه اندیکاتور‌های بازار در شرایط خوبی قرار دارد و اگر این اتفاق نمی‌افتاد، بازار دچار فرسایش می‌شد.

مدیرعامل کارگزاری آریانوین با اشاره به حساسیت بازارهای جهانی به مسائل روز عنوان کرد: بورس منطقه و حتی آمریکا و شرق آسیا نیز دستخوش ریزش شد در‌حالی‌که از نظر مسافتی از اتفاقات خاورمیانه بسیار دورتر بودهو و از نظر نظامی خسارتی به آن‌ها وارد نمی‌شد و این جزئی از ذات بازار هست.

این کارشناس بازار افزود: در روز‌های آتی بورس تمام آن تارگت‌های از دست رفته را جبران می‌کند و همین طور معافیت مالیات از محل تجدید ارزیابی‌ها که به تصویب هیات دولت رسیده، خبر خوبی بوده برای آنکه بازار، هفته پر رونقی را پیش‌رو داشته باشد.

مولایی در توصیه به سهامداران خرد تصریح کرد: هیجانی رفتار نکنند، سهامداران خرد نگران سرمایه خود بوده و باید به آنها این حق را داد زیرا قدرت حقوقی‌ها را ندارند البته پیش‌بینی شده که سهامداران خردی که به صورت هیجانی فروش سهام داشته‌اند، خریدشان را تکمیل کنند و توصیه می‌شود در روزهای آتی بازار را نظاره گر باشند تا اینکه بخواهند عکس‌العمل عملیاتی نشان دهند.

وی در پایان تاکید کرد: بازار به صورت کلی عمل می‌کند و زمانی که قرار به خرید بوده سهامداران همه جور سهمی در هر صنعتی را خریداری می‌کنند و اگر قرار به فروش باشد همه جور سهمی در هر صنعتی را می‌فروشند و این یکی از نقاط ضعف بازار بوده که ناشی از رفتار هیجانی است .

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: