تعداد بازدید : ۵۷۰
کد خبر : ۲۰۵۸۲۷
۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۹
فولاد خراسان، رکورد دار بیشترین رشد 9 ماهه

در 9 ماهه امسال؛ تولید گندله سازان از مرز 31 میلیون تن گذشت.

بررسی عملکرد شرکت بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی کشور حاکی از تولید 31 میلیون و 210 هزار و 338 تن گندله از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه است. آماری که در همسنجی با پارسال کاهش یک درصدی نشان می دهد.

تولید گندله شرکت ها در آذرماه در مقایسه با آذرماه 97 افت هفت درصدی نشان می دهد و به سه میلیون و 474 هزار و 83 تن رسید.
در 9 ماهه امسال، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با تولید 9 میلیون و 126 هزار و 308 تن گندله رکورد دار شد. آماری که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد دو درصدی نشان می دهد.
پس از آن، فولاد مبارکه با تولید پنج میلیون و 86 هزار و 749 تن در مقام دوم قرار دارد، هرچند مبارکه‌ای‌ها در مقایسه با 9 ماهه پارسال افت 11 درصدی ثبت کردند.
مقام های سوم و چهارم تولید گندله متعلق به فولاد خوزستان و شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، به ترتیب با چهار میلیون و 710 هزار و 703 تن (بدون تغییر در مقایسه با پارسال) و چهار میلیون و 259 هزار و 314 تن (چهار درصد رشد در مقایسه با پارسال) است.

 

فولاد خراسان، رکورد دار بیشترین رشد 9 ماهه
در این میان، فولاد خراسان با رشد 111 درصدی در همسنجی با پارسال، رکورد دار رشد تولید گندله در بین شرکت ها شد. این شرکت در مدت یاد شده یک میلیون و 69 هزار و 630 تن تولید داشت.
برپایه این گزارش، در 9 ماهه امسال سنگ آهن چادرملو دو میلیون و 672 هزار و 447 تن (رشد یک درصدی)، اپال پارسیان سنگان دو میلیون و 405 هزار و 934 تن (افت 15 درصدی)، فولاد سنگان خراسان یک میلیون و 576 هزار و 937 تن (افت 23 درصدی) و صبا‌نور 302 هزار و 316 تن (رشد 12 درصدی)‌ گندله تولید کردند.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: