تعداد بازدید : ۹۹۰
کد خبر : ۲۰۶۱۳۴
«بانک ملت» از سپرده‌های مردم حاتم بخشی کرد؛
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
نگاهی به صورت‌های مالی حسابرسی شده بانک‌ها از جمله «بانک ملت» خبر از اعطای وام به مدیرانی می‌دهد که علاوه بر نرخ سود بسیار جزئی، دوره بازپرداخت بسیار طولانی دارند.

وام با بازپرداخت ۲۴ ساله در جیب مدیران «وبملت»

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، یکی از بانک‌های مطرح کشور که از نظر میزان تسهیلات دهی در ارقام بالایی فعالیت می‌کند «بانک ملت» است.

مانده تسهیلات اعطایی «بانک ملت» در پایان آذر ماه سال جاری، در مجموع بالغ بر ۲۳۳۶ هزار میلیارد ریال بود و از این محل، حدود ۱۸۱ هزار میلیارد ریال درآمد شناسایی کرده است.

نکته جالب توجه نحوه تحصیص منابع است؛ چرا که گویا مدیران و اشخاص مرتبط میل بالایی به منابع مردم دارند و از سپرده‌های سرمایه گذاری شده، برای خود وام کنار می‌گذارند. البته آن چه در این بین بیش از همه خودنمایی می‌کند، نرخ سود تسهیلات است.

همان‌گونه که در گزارش حسابرسی شده عملکرد دوره ۶ ماهه سال ۹۸ مشخص است، «بانک ملت» به اعضای هیئت‌مدیره و برخی کارکنان خود مبالغ قابل‌توجهی تسهیلات با نرخ سود بسیار جزئی یک، ۲، ۷ و ۱۰ درصد اعطا کرده است.

از آن جالب‌تر این است که زمان بازپرداخت برخی از این وام‌ها ۱۸۰ ماه (۱۵ سال)، ۲۶۰ ماه (۲۱ سال) و ۲۸۸ ماه (۲۴ سال) تعیین شده است!

 

‏در واقع، مدیران و اشخاص مرتبط بوام با بازپرداخت ۲۴ ساله در جیب مدیران «وبملت»ا «بانک ملت» وام‌های کلان با نرخ‌های سود بسیار پایین و دوره بازپرداخت حداقل ۱۲ ساله دریافت کرده‌اند.

گویا دریافت این‌گونه وام‌ها و تسهیلات به یک عرف و حتی قانون در نظام بانکی کشور تبدیل شده است! چرا که اگر نگاهی به صورت‌های مالی سایر بانک‌ها نیز بیاندازیم، از این دست وام‌ها به کرات مشاهده می‌شود. نمونه آن را به خوبی در «بانک شهر» می‌توان ملاحظه کرد.

این در شرایطی است که مردم و سایر اقشار جامعه برای دریافت اندک وام علاوه بر انتظار طولانی و عبور از موانع بسیار، تسهیلات با نرخ سود بالا عایدشان می‌شود.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
نوش جان کارکنان بانک ها که خیلی زحمت میکشند و همیشه سرکارهستند حتی روزهای آلودگی هوا، برف و ...
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: