تعداد بازدید : ۴۹۰
کد خبر : ۲۰۶۲۶۹
معاون وزیر صمت:
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
معاون وزیر صمت گفت: جهت گیری نظام نشان داده که در سال حمایت از داخل تولیدکنندگان نیز این حمایت را به عنوان راهبرد در پیش گرفته اند.

تیر تحریم ها از فولاد عبور نکرد

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، خداداد غریب پور، معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) فولاد را جزو افتخارات کشور دانست و گفت: تحریم‌های این صنعت از سال قبل آغاز شد و مجددا چند روز اخیرهم اتفاق افتاد.

وی میزان تولید این صنعت را بالای ۲۸ میلیون تن عنوان کرد و افزود: فولاد پیشرفتی عجیب را در پیش گرفته است. در مبحث "وزن" شاهد سبک‌تر شدن ۲۰ تا ۴۰ درصدی بوده ایم و ۷۵ درصد از فولاد گرید کشور طی ۲۵ سال اخیر شکل گرفته است.

غریب پور از رقابت‌های بالا دراین حوزه سخن گفت و اظهار داشت: جهت گیری نظام نشان داده که در سال حمایت از داخل تولیدکنندگان نیز این حمایت را به عنوان راهبرد در پیش گرفته اند.

معاون وزیر به مشکلاتی در این حوزه اشاره داشت و افزود: اطلاع دقیقی از میزان تجهیزات موردنیاز موجود نیست و تولیدگران نیز این اطلاعات را منتشر نمی‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین مشکل دیگر این است که اطلاعات دقیقی از تامین کنندگان نیز موجود نبوده و از تعداد قطعات تولیدی کشور نیز اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

غریب پور به مبهم بوده مسائل مربوط به این حوزه نیز اشاره کرد و گفت: راه جدید و مسائل ناآشناست اما؛ راه آغاز شده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو درخصوص تفاهمنانمه‌های منعقد شده عنوان کرد: سال گذشته تفاهمنامه‌های گفتاری صورت گرفت، اما در سال جاری تفاهمنامه‌ها به صورت فیزیکی است.

وی افزود: در حوزه بومی سازی از بعد دانش فنی به ماشین آلات و تجهیزات نیاز بوده و تحریم‌ها این فرصت را ایجاد کرده که بر اساس نیاز، اقدامات لازم صورت گرفته و تمام نیاز‌های صنعت فولاد به عنوان ظرفیت درخشان کشور شناسایی و رفع شود.

غریب پور از اجرایی شدن این ساختار درایمیدرو سخن گفت و اظهار داشت: یکی از سیاست‌های ایمیدرو ایجاد ساختار در شرکت‌های بزرگ فولادی بوده و تا ساختار ایجاد نشود فعالیتی تعریف نمی‌شود.

وی به ایجاد انجمن توسط قطعه سازان اشاره کرد و افزود: تشکیل انجمن قطعه سازان و تامین کنندگان دانش فنی کشور امری ضروری است. لازم است در بعد دانش فنی شرکت‌های دانش فنی اقدام کرده و پیمانکاران بزرگ نیز برای تولید این دانش ومسائل بومی سازی درکنار یکدیگر قرار گیرند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: