تعداد بازدید : ۵۹۲
کد خبر : ۲۰۶۳۲۲
سود ۸۰۶ میلیارد ریالی در عملکرد ۹ ماهه کسب شد؛
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
نرخ متوسط فروش هر تن سیمان شرکت در این مدت معادل یک میلیون و ۸۳۰ هزار ریال در بخش داخلی و یک میلیون و ۵۲۵ هزار ریال در بخش داخلی است.

رشد ۸۳ درصدی سودآوری شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سیمان ارومیه در عملکرد ۹ ماهه خود موفق به کسب سود خالص ۸۰۶ میلیارد و ۲۷۱ میلیون ریالی شده و این سود نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش جالب توجه ۸۳ درصدی را نشان می‌دهد.

جمع درآمد‌های عملیاتی محقق شده این شرکت در این دوره زمانی به ۱.۹۳۲ میلیارد ریال رسیده است. افزایش ۳۴ درصدی درآمد عملیاتی در این دوره محقق شده است.

مقادیر فروش محصول اصلی شرکت یعنی سیمان در این دوره به بیش از یک میلیون و ۱۱۸ هزار تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است. نرخ متوسط فروش هر تن سیمان شرکت در این مدت معادل یک میلیون و ۸۳۰ هزار ریال در بخش داخلی و یک میلیون و ۵۲۵ هزار ریال در بخش داخلی است.

این در حالی است که بر اساس اخرین گزارش عملکرد ماهیانه شرکت که مربوط به آذر ماه سال جاری است، نرخ فروش هر تن سیمان به یک میلیون و ۸۸۰ هزار ریال در بخش داخلی و یک میلیون و ۴۲۳ هزار ریال در بخش صادراتی بوده است.

رشد ۸۳ درصدی سودآوری شرکت

همچنین در این دوره شاهد شناسایی مبلغ ۱۰۳ میلیارد ریال درآمد‌های غیرعملیاتی بوده ایم که عمدتا شامل ۶۰ میلیارد ریال درآمد شناسایی شده بابت معافیت ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم و همچنین ۲۷ میلیارد ریال سود تسعیر دارایی‌های عملیاتی شرکت بوده است. به نظر می‌رسد که این بخش از سود شرکت در سنوات آتی قابلیت تکرار را نداشته باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: