تعداد بازدید : ۲۰۱۲
کد خبر : ۲۰۶۵۸۲
رئیس هیات مدیره این شرکت سرمایه‌گذاری در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران گفت: افزایش سرمایه در دستور کار شرکت قرار دارد و شرکت تمایل داشت که مجمع فوق‌العاده شرکت همین امروز برگزار شود اما؛ متاسفانه سازمان بورس نتوانست مجوز آن را به موقع برساند.

ربیعی شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی وتوصا

رامین ربیعی، رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز، اظهار کرد: سال مالی گذشته، بهترین سال مالی شرکت از نظر سوددهی بوده که این موضوع نشات گرفته از دو عامل برای شرکت است؛ نخست آنکه در سال مالی ذکر شده با تحلیلی که تیم کارشناسی شرکت انجام داد، انتظار رشد قیمت ارز و رشد بورس برای این شرکت روشن شده بود و "وتوصا" توانست سه خرید اهرمی بزرگ را در دستور کار قرار دهد.

وی با اشاره به این موضوع ادامه داد: این شرکت‌ها معمولا چهاربرابر اندازه شرکت را داشتند که موفق شدیم به صورت اقساطی، این شرکت‌ها را خریداری کرده که نتیجه آن در سال مالی نمایان شد؛ در مجمع مشاهده شد که بالاترین سود تاریخ توسعه صنعتی ایران در حدود ۶۶میلیارد تومان تقسیم شد.

ربیعی افزود: روند رو به جلوی شرکت همان‌طور‌که در گزارش‌ها نیز ملموس بود، در مسیر مدیریت صحیح ریسک گام برداشته تا در شرایطی که بازار از ریسک مملو می‌شود، بتوان سود معقولی را تولید کرد؛ حوزه فعالیت شرکت در ابتدا از بورس آغاز شد اما؛ در ادامه مسیر، فعالیت خود را با شیب کمی در شرکت‌های غیر بورسی و شرکت‌های فعال دانش‌بنیان و اینترنتی نیز شروع و ارتباطات افزایش یافت که نتیجه آن در NAV شرکت در سال گذشته نشان داده شده و در آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت.

رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران درخصوص شرکت‌های زیرمجموعه ادامه داد: گروه توسعه صنعتی ایران تبدیل به شرکت هلدینگ مالی شده که "شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعت و تجارت"، "شرکت سرمایه گذاری پایاتدبیر پارسا" که مالک کنترلی شرکت سرمایه‌گذاری سبحان است را تحت کنترل داشته و لازم به ذکر است که تمامی این شرکت‌ها، جزو شرکت‌های بورسی بزرگ به شمار می‌آیند و از سوی دیگر، "شرکت‌های سرمایه‌گذاری اعتبار" و "جامی" جزو فرابورس و دیگر شرکت غیربورسی نیز شرکت سرآوا بوده که مالک سهام مدیریتی دیجی کالا، کافه بازار و دیوار است.

ربیعی در پاسخ به این سوال که ترکیب سرمایه‌گذاری شرکت تغییر می‌کند، بیان کرد: اقدامات بزرگی در دوسال گذشته صورت گرفته و خرید‌هایی که انجام دادیم چندبرابر اندازه این شرکت بوده و در حال حاضر در حال بازپرداخت بدهی‌های شرکت بودیم و تلاش و تمرکز کشور بر آن بوده که با کمترین ریسک، بالاترین بازدهی در بورس تهران را بدست آوریم.

وی با اشاره به افزایش سرمایه شرکت خاطرنشان کرد: افزایش سرمایه در دستور کار شرکت قرار دارد و شرکت تمایل داشت که مجمع فوق‌العاده شرکت همین امروز برگزار شود اما؛ متاسفانه سازمان بورس نتوانست مجوز آن را به موقع برساند.

ربیعی خاطرنشان کرد: برگزاری و تایید این جریان حدود یک الی دو ماه نیازمند زمان بوده تا سرمایه شرکت از ۲۶۵ میلیارد تومان به ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کند.

رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران درخصوص پیش بینی درباره سال مالی جدید گفت: پورتقولیوی این شرکت دفاعی با ریسک پایین بوده و از این بابت خیال سهامدارن و مدیریت راحت است اما؛ بخشی نیز به شاخص بورس برمی‌گردد؛ حقیقت آن است که در ۱۲ ماه آینده برای رشد بیشتر از این بورس خیلی خوشبین نیستیم یا بهتر است که اینگونه مطرح شود که بازار در شرایط فعلی ادامه‌دار بوده یا افت کوچکی را پیش پای خود خواهد دید و از سوی دیگر باید اشاره شود که پورتفوی سرمایه‌گذاری "وتوصا" به‌گونه‌ای چیده شده که دارایی گواهی طلا و دارایی اوراق مشارکت در آن جای داده شده تا در مواقع و شرایط پرریسک، بتواند از این شرکت محافظت کنند.

ربیعی در توصیه به سهامداران "وتوصا" گفت: سهامداران باید تامل بیشتری در بازار بمانند زیرا شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی تنها شرکت بورسی بوده که سهامدار عمده آن بخش‌خصوصی واقعی است؛ هر یک ریالی که برای شرکت می‌سازیم بخشی به جیب خودمان و بخشی به جیب سهامداران می‌رود. به همین دلیل همگن بودن و همراه بودن سهامدار عمده و سهامدار خرد باعث شده که سود این شرکت رشد کند و برای همین می‌گویم که سهامداران بمانند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: