تعداد بازدید : ۱۲۸۷
کد خبر : ۲۰۶۸۲۴
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
ساعت پنج‌ونیم امروز نیم‌نگاهی دارد به شرکت‌های بازارپایه‌ای که اغلب همخوانی بابت قیمت و سودآوری آنها ندارد تا ۶مهندسی که از بانکی خاص با یک آدرس وام گرفتند.

شگفتی‌های کوی پایه

به گزارش بورس‌نیوز، این روزها، روزهای گردوشکنی بورسی‌ها بوده و جای پارک ماشین پول نبش تالار سعادت‌آباد حسابی کیف سهامداران را کوک کرده اما با توجه به برآیند " پول ورودی به بازار" ، " تورم و کاهش ارزش پول"، اقبال سرمایه‌گذاران به بازار دوچندان شده و پیشنهاد می‌شود سهامداران، شرکت‌هایی که قیمت‌های آن‌ها حباب محض بوده و چند برابر ارزش ذاتی آن‌ها معامله می‌شوند را خریداری نکرده تا با کاهش یکباره ارزش سهم خود، مواجه نشوند.

شنا عکس دریای پایه
سخنگوی راه‌پله با انتقاد از عملکرد بسیاری از شرکت‌های بورسی نسبت به عدم همخوانی قیمت‌ها با سودآوری شرکت‌ها معترض شده اما در این میان سیمان‌ساز خراسانی گویا توانسته عکس این دریا شنا کند و به فروش بیش از ۳۶۲.۰۰۰ تن سیمان پاکتی تیپ ۲داخلی و صادراتی دست پیدا کند تا افزایش در حدود ۴۵درصدی جمع کل درآمد‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته را از خود به ثبت برساند.

مستاجر مدعی
مستاجر جدید بازار پایه که سودای کاشی‌کردن این بازار را در سر داشت علارغم آنکه برای سهامداران ناز و کرشمه‌های فراوانی دارد اما؛ از درون حال چندان مساعدی نداشته و این سوال از مدعیان بازار مطرح می‌شود که چگونه شرکتی با شناسایی ۱۸۰ریال زیان به ازای هر سهم در این مدت، قیمت‌هایی در حدود ۲۲۲۴۰ ریال را در بازار پایه به ثبت می‌رساند سوالیست که تنها می‌توان از مخالفان طرح محدودیت بازار پایه و به ویژه برخی از نمایندگان مجلس پرسید.

توجیه دشوار
با توجه به آنکه ملاصدرایی‌ها عقب‌نشینی را از بر خیابان اصلی خود یعنی بازار پایه قبول کردند اما؛ رشد قیمت بی‌منطق بسیاری از این نماد‌ها واقعا جای ابهام و شک دارد چراکه یکی از همین غذایی‌ها که آبمیوه‌فروشی دارد، صورت‌های مالی آورده که سود ساخته است ولی با وجود این گزارش، همچنان توجیه کردن قیمت‌های بیش از ۴۳۰۰۰ ریالی سهمی که در ۹ ماهه نخست سال مالی تنها موفق به تحقق سودی ۶۴۷ ریال به ازای هر سهم شده، کاری دشوار است.

سکه کلاهبرداران افتاد
پرونده "سکه ثامن" با ۴هزار شاکی، ۳۰۰ جلد شامل ۷۰ هزار برگ پرونده، بزرگترین پرونده کلاهبرداری کشور بوده که حکم اولیه در ۲۰۰ صفحه، صادر شده و متهم اصلی به ۱۵ سال حبس تعزیزی محکوم شده و به ۳۶۵۱ میلیارد و ۶۵۱ میلیون و ۹۵۷ هزار و ۶۸ ریال رد مال نیز محکوم شده که ۷۰۰ میلیارد ریال قبلا استرداد شده بود ؛ متهم همچنین یک هزار و ۸۱۲میلیارد و ۵۵۲ میلیون و ۶۳۰ هزار ریال جزای نقدی در حق دولت و بابت اتهام پولشویی به ۹۹ میلیارد و ۲۲۲ میلیون ریال رد مال محکوم شده است.

بانک‌های اخمو و سرخوش
۶ شرکت وام‌گیرنده متعلق به گروه "ج"، که هریک از آنها اسماً در حوزه‌های مختلف اقتصادی فعالیت داشتند؛ همگی در سعادت‌آباد و در یک ساختمان و در یک اتاق بودند و موفق شدند وام بگیرند، زیبا نیست!!!!!!

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
باز گير داديد بازار پايه بي همه چيزاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: