تعداد بازدید : ۱۰۴۹
کد خبر : ۲۰۶۸۹۶
بنیانگذار استارتاپ داروچی در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
در حوزه سلامت یکی از مشکلات را می‌توان دید کوتاه مدیران دانست، از سوی دیگر قانون‌های بسیار مزاحمی به خصوص در این حوزه به چشم می‌خورد.
 
دید کوتاه مدیران از مشکلات حوزه استارتاپی
 
مهدی بقایی، بنیانگذار استارتاپ داروچی درگفت و گو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: این استارتاپ در حوزه سلامت فعالیت داشته و یادآوری زمان مصرف دارو، مشاوره پزشکی و آگاهی از اطلاعات دارویی را در بر می‌گیرد. 

وی ادامه داد: بیمار می‌تواند از طریق سرویس‌های موجود زمان مصرف دارو را مدیریت کرده و علاوه بر امکاناتی، چون ارسال پیامک، صدای خودکار نیز جهت نصب و استفاده در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. 

این فعال حوزه استارتاپی نقطه تمایز "داروچی" را "پیگیری" عنوان کرد و افزود: تماس اپراتور‌ها و پزشکان و پیگیری وضعیت بیمار، شعار ما یعنی "یک لمس در سلامتی" را محقق کرده به طوریکه تا زمانی که بیمار در شرایط بهبود قرار نگیرد این پیگیری‌ها ادامه داشته و سپس خدمات ویژه طبیب در اختیار وی قرار می‌گیرد. 
 
دید کوتاه مدیران از مشکلات حوزه استارتاپی

بقایی در خصوص برنامه‌های آتی این استارتاپ گفت: بحث "دلیوری دارو" در یزد اجرایی شده، اما برخی مسائل قانونی برای گسترش این طرح در دیگر فضا‌ها وجود دارد. 

وی در پاسخ به دغدغه‌های موجود در فضای استارتاپ‌ها عنوان کرد: در حوزه سلامت یکی از مشکلات را می‌توان دید کوتاه مدیران دانست، از سوی دیگر قانون‌های بسیار مزاحمی به خصوص در این حوزه به چشم می‌خورد.

بقایی در تصریح این مشکلات اظهار داشت: بحث "دلیوری دارو" در یزد به دلیل وجود قوانین قابل اجرا و گسترش نیست.

وی ادامه داد: مبحث دیگر "نیروی انسانی" بوده که افرادی که قابلیت تحمل سختی بالا و نگرفتن حقوق تا مدت به ثمر رسیدن استارتاپ را داشته باشند بسیار کم است. 

این فعال حوزه استارتاپی یکی دیگر از دغدغه‌های موجود را موضوع فنی دانست و گفت: تیم‌های فنی قوی در حوزه استارتاپ‌ها کمتر مشغول فعالیت بوه و در صورت حضور درصد قابل توجهی را باید به این فضا اختصاص داد. 

بقایی وضعیت "بازار" را در حوزه سلامت واستارتاپ رو به بهبود دانست.

بنیانگذار داروچی در خصوص تاثیر تحریم‌ها اظهار داشت: در خصوص دارو‌های کمیاب درخواست زیادی وجود داشته و تیم به بررسی رفع نیاز کاربر می‌پردازد، اما وجود مشکلات موجود را نمی‌توان کتمان کرد. 

وی افزود: راه حل این مشکل ساخت و تولید دارو در داخل کشور است با کیفیتی که در مقابل داروی خارجی یکسان سازی شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: