تعداد بازدید : ۲۵۴۸
کد خبر : ۲۰۷۱۱۲
ساعت پنج و نیم عصر؛
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به شایعات بی پاسخ بازار و آبشار عرضه های اولیه در بهمن و...

به گزارش بورس نیوز گویا بهمن پرشوری در انتظار بازار فرابورس خواهد بود و ۴ عرضه اولیه در راه است. هر هفته، یک عرضه! امیدواریم این وعده مدیران سازمان رنگ عمل به خود بگیرد و عطش سهامداران مشتاق، پاسخ داده شود. شرکت های در انتظار عرضه اولیه ذوب روی اصفهان، مهر آیندگان، کلر پارس، و لاستیک یزد هستند.

 

رونق صادرات یا ارزان فروشی؟
با وجود تحریم ها، فولادی ها باز هم صادرات قابل قبولی داشته اند و در نیمه اول سال صادرات صنعت فولاد نسبت به ۶ ماهه اول پارسال ۳۷ درصد افزایش داشته‌است. اما گزارش های ۹ ماهه بعضی شرکت ها چنگی به دل نمی زد و امیدواریم برای حفظ بازار صادراتی، ارزان فروشی نکرده باشیم و نان به سفره اجنبی نبرده باشیم.

شفاف سازی پر حاشیه 

تقریبا ۲۰ روز پیش مدیرعامل یکی از شرکت های بازار سرمایه یک شفاف سازی عجیب و غریب روانه کدال کرد. ایشان ناله سر داده بودند که در این شرکت خبرهایی در جریان است و از یک کودتا سخن گفته بودند. در شفاف سازی ایشان البته از ۱۶۰ میلیارد قرارداد و بازی ندادن ایشان و یک نماینده بهارستان و دامادش و... هم صحبت شده بود. بعد این شفاف سازی «لکما» متوقف شد. چند روز بعد مدیرعامل مذکور برکنار شد و مدیرعامل جدید معرفی شد (احتمالا کودتایی که از آن سخن گفته بود همین بود). بعد هم رگبار شفاف سازی ها در مورد مناقصات جدید و... ! فقط ای کاش کسی پیگیر نقش نماینده مذکور و دامادش هم می شد تا مشخص شود اصل ماجرا چه بوده است.

 

سنگ پای یارانه ای

اگرچه منابع ارزی محدود است و ارز دولتی کافی برای تخصیص به بعضی کالاهای اساسی مردم را نداریم؛ اما خداروشکر که ارز آنقدر هست که میلیون میلیون دلار خرج واردات سنگ پا و غذای سگ و گربه کنیم. فقط حیف که با این همه ادعای پیشرفت دانش فنی و تکنولوژی و خودکفایی، هنوز باید سگ و گربه از ما بهتران را با غذای خارجی سیر کرد! و باز هم خداروشکر که اگر یارانه ثروتمندان قطع شد، یارانه سگ ها و گربه هایشان برقرار است. ( به آمار واردات ۹ ماهه گمرک رجوع کنید)

 

شرکت شایعه ساز و سکوت ناظر

یکی از سهم های پر حاشیه بازار مدتی است که نه تنها رشد نکرده، بلکه افت هم داشته! هر چه به شایعات شرکت نگاه کردیم، همه چیز مثبت بود و دلیلی برای ریزش قیمت آن هم در یک بازار کاملا صعودی، مشاهده نکردیم. مدیرعامل شرکت هم که تا همین چند ماه پیش از بس نشست خبری برگزار می کرد و آنلاین جواب سهامداران را می داد، شهره شده بود، ناگهان تغییر رویه داد و خبرنگار میدید فرار می کرد! این رفتارها این ذهنیت را ایجاد می کرد که شاید قرار است عمدا قیمت سهم پایین نگه داشته شود تا بعضی ها، چارپایشان از پل بگذرد! امروز کاملا ناگهانی، سهم صف خرید شد و باز هم شایعاتی از معامله بلوکی سهم آخر این ماه، و نهایی شدن قراردادهای جدید و... مطرح شد. حالا چرا در بازاری که مرتبا از شفافیت داد سخن هست، کسی نمی پرسد در این شرکت چه خبر است.

فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
های وب مرموز ترین و غیر شفاف ترین سهم بازار بورس
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: