تعداد بازدید : ۳۶۹۵
کد خبر : ۲۰۷۵۳۱
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد: 
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
در بهمن ماه جاری فرابورس آماده عرضه اولیه چهار شرکت بوده و در صورت عرضه بدون مشکل این سهام، به جذب نقدینگی در بازار کمک شایانی خواهد کرد.
 
 تاثیر اجرای
 
 
امیر سیاحی، مدیرمعاملات کارگزاری آریا نوین در بررسی روند بازار سرمایه به خبرنگار بورس نیوز گفت: در بهمن ماه جاری فرابورس آماده عرضه اولیه چهار شرکت بوده و در صورت عرضه بدون مشکل این سهام، به جذب نقدینگی در بازار کمک شایانی خواهد کرد.

وی با اشاره به عملیات"بازار باز" (OMO) اظهار کرد: با اجرای این موضوع توسط بانک مرکزی، احتمال کاهش نرخ بهره بین بانکی زیاد بوده و بخشی از نقدینگی جذب شده توسط بانک‌ها به بازار سرمایه روانه خواهد شد به طوریکه انتظار افزایش حجم بورس بالا خواهد رفت.
 
 
 تاثیر اجرای
این کارشناس بازار سرمایه در خصوص روند حرکت شاخص عنوان کرد: پیش از این شاخص چنین اعدادی به خود ندیده، اما به نظر می‌رسد که در کوتاه مدت، کاهش‌هایی در شاخص به چشم بخورد.

سیاحی در بررسی روند سال آینده، خاطرنشان کرد: بحث کسری بودجه دولت از موضوعات مهم سال بعد خواهد بود. 

وی ادامه داد: دولت بودجه را به دو قسمت تقسیم می‌کند، بخش اول "انتشار اوراق اسناد خزانه" و دیگری "مالیات" بوده که هر دو می‌تواند عاملی موثر بر رشد بازار باشد.

سیاحی تصریح کرد: در بحث مالیات هرچه حجم بازار بالاتر برود بالطبع مالیات دریافتی دولت نیز افزایش یافته و این خود جذابیتی برای بازار سرمایه خواهد بود. 
 
 تاثیر اجرای
 
مدیرمعاملات کارگزاری آریا نوین از احتمال حذف ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی خبر داد و گفت: این حذف برای برخی محصولات در صنعت غذایی و روغنی و ... صورت خواهد گرفت که عاملی بر رشد و ایجاد تورم در این صنایع خواهد بود. 

وی در بررسی روند کلی بازار خاطر نشان کرد: با در نظر گرفتن تمامی فاکتور‌های ذکر شده اگر مشکل جدیدی در بحث‌های سیاسی رخ ندهد می‌توان به رشد بازار در سال آینده امیدوار بود.

این کارشناس بازار سرمایه کاهش بازار در اواسط اسفند را امری رایج عنوان کرد و گفت:این کاهش در کوتاه مدت رخ خواهد داد، از سوی دیگر حقوقی‌ها برای شناسایی سود پایان سال شروع به عرضه کرده و این امر باعث افزایش عرضه در بازار خواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.