تعداد بازدید : ۳۸۹۶
کد خبر : ۲۰۷۵۳۱
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد: 
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
در بهمن ماه جاری فرابورس آماده عرضه اولیه چهار شرکت بوده و در صورت عرضه بدون مشکل این سهام، به جذب نقدینگی در بازار کمک شایانی خواهد کرد.
 
 تاثیر اجرای
 
 
امیر سیاحی، مدیرمعاملات کارگزاری آریا نوین در بررسی روند بازار سرمایه به خبرنگار بورس نیوز گفت: در بهمن ماه جاری فرابورس آماده عرضه اولیه چهار شرکت بوده و در صورت عرضه بدون مشکل این سهام، به جذب نقدینگی در بازار کمک شایانی خواهد کرد.

وی با اشاره به عملیات"بازار باز" (OMO) اظهار کرد: با اجرای این موضوع توسط بانک مرکزی، احتمال کاهش نرخ بهره بین بانکی زیاد بوده و بخشی از نقدینگی جذب شده توسط بانک‌ها به بازار سرمایه روانه خواهد شد به طوریکه انتظار افزایش حجم بورس بالا خواهد رفت.
 
 
 تاثیر اجرای
این کارشناس بازار سرمایه در خصوص روند حرکت شاخص عنوان کرد: پیش از این شاخص چنین اعدادی به خود ندیده، اما به نظر می‌رسد که در کوتاه مدت، کاهش‌هایی در شاخص به چشم بخورد.

سیاحی در بررسی روند سال آینده، خاطرنشان کرد: بحث کسری بودجه دولت از موضوعات مهم سال بعد خواهد بود. 

وی ادامه داد: دولت بودجه را به دو قسمت تقسیم می‌کند، بخش اول "انتشار اوراق اسناد خزانه" و دیگری "مالیات" بوده که هر دو می‌تواند عاملی موثر بر رشد بازار باشد.

سیاحی تصریح کرد: در بحث مالیات هرچه حجم بازار بالاتر برود بالطبع مالیات دریافتی دولت نیز افزایش یافته و این خود جذابیتی برای بازار سرمایه خواهد بود. 
 
 تاثیر اجرای
 
مدیرمعاملات کارگزاری آریا نوین از احتمال حذف ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی خبر داد و گفت: این حذف برای برخی محصولات در صنعت غذایی و روغنی و ... صورت خواهد گرفت که عاملی بر رشد و ایجاد تورم در این صنایع خواهد بود. 

وی در بررسی روند کلی بازار خاطر نشان کرد: با در نظر گرفتن تمامی فاکتور‌های ذکر شده اگر مشکل جدیدی در بحث‌های سیاسی رخ ندهد می‌توان به رشد بازار در سال آینده امیدوار بود.

این کارشناس بازار سرمایه کاهش بازار در اواسط اسفند را امری رایج عنوان کرد و گفت:این کاهش در کوتاه مدت رخ خواهد داد، از سوی دیگر حقوقی‌ها برای شناسایی سود پایان سال شروع به عرضه کرده و این امر باعث افزایش عرضه در بازار خواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: