تعداد بازدید : ۱۰۱۳
کد خبر : ۲۰۷۵۷۴
ساعت پنج و نیم عصر؛
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به قطعه‌سازان که متاع خویش را گران می‌فروشند و آمارهای پنهان دولتی که باعث شده کارشناسان با "غمض عین" جلوی مردم یاوه‌گویی را پیش می‌گیرند.

۵.۵

به گزارش بورس نیوز، احتمالا تمشک طلایی بامزه‌ترین گزارش هفته تعلق می‌گیرد به دبیر انجمن قطعه سازان! ایشان معتقدند مردم باید بابت ارزان بودن خودرو، تشکر کنند! اهالی جاده مخصوص، متشکریم! البته باید عرض شود که اخیرا یکی از جوانان حال‌بگیر از جاده‌مخصوص و اتفاقا از این قطعه‌ساز اقدامی انجام داده کارستان! یک سند پراید سوخته را خریده و سپس لوازم یدکی آن را تهیه کرده و با اجرت کار کلا ۳۳ میلیون تومان برای این فرد بیشتر آب نخورده حال این قطعه‌سازان چگونه ۶۰ میلیون این ماشین‌ها را حساب می‌کنند و خطای حساب‌وکتاب آن باید از جیب مردم برود، خدا داند.

سایه اقتصادخوان مستدام!

سخنگوی راه‌پله خبر آورده که یکی از اقتصاددانان بنام که از کوچه‌ای بُن‌بست گذر می‌کردُ به‌صورت مداوم کلاه‌خود را به معنای رضایت از شرایط اقتصادی از سر برمی‌داشت و میزد زیر خنده که چقدر خوبین شما؛ از همین دور به ایشان می‌گوییم اقتصادِتان مستدام! بماند که نامبرده با آن همه کَبکَبه و دَبدَبه اقتصادخوانی، هنوز بازارسرمایه را در تحلیل هایشان "غمض عین" می‌کند و تا همین دو سال پیش، با سینه ستبر نطق می‌کرد که بازار ارز و مسکن جای رشد ندارد و همواره هم طوری ندای آسمانی می‌دهد که گویا در کره دیگری زندگی می‌کند.

حفاظت از آمارهای نامرئی

از آن جهت که اقتصاد نامرئی ایران هر روز نهان و نهفته‌های فراوانی را از حیث آمار افشا می‌کند، این افشاهای جذام‌‌وار حتی ولتاژ برق را پنهان کرده که مبادا آمارهای کشور دوست برای دشمن آشکار شود.
مسئولان محترم، اطلاعات صادرات ما از ابتدا در کشوی میز تحریم‌ها بیرون می‌آید و بعدا به دست شما می‌رسد چراکه آمارهای آنان قوی‌تر از شما هست.

التصاق مدیر جوان به صندلی بانک قرمزپوش!

هیات مدیره بانک مربوط به شهرداری، چندی قبل پذیرای عضو جوانی شد که علاقه زیادی به حضور در جلسات بانک و مصاحبه با عنوان عضو هیات مدیره را داشت. اما صلاحیت ایشان از طرف بانک مرکزی، رد شد! جالب اینجا است که به رغم رد صلاحیت، ایشان کماکان در جلسات بانک حضور دارند.

مخابرات و شفاف‌سازی بدون سند

لابلای شفاف‌سازی‌های شرکت مخابرات، نکته عجیبی وجود دارد؛ ۱۲۶۵۶ ملک این شرکت، فاقد سند مالکیت است؛ حالا چطور تصرف شده و چرا سند ندارد، الله اعلم.

فرقی مابین زوزه یا شیهه مدیر ارزباز

مدیرعامل شرکت پرسال (هلدینگ فعال در حوزه صادرات و واردات)، جزو مدیران همواره معترض است که به سبب همین اعتراض ها و انتقادها در فضای مجازی هم صاحب اسم و رسم است. اما جالب اینجا است که رغم انتقادات فراوان مدیر محترم به تخصیص ارز دولتی و دلار ۴۲۰۰ تومانی، این شرکت در سال ۹۷ بیش از یک میلیون دلار ارز دولتی دریافت کرده! تحریم ها و فشارهای اقتصادی هم برای این بزرگوار بد نبوده و درآمد این شرکت فقط در سال ۹۷، رشد بیش از ۹۰ درصدی داشته و به ۱۷۸ میلیارد تومان رسیده! حالا این همه انتقاد و اعتراض برای چیست، ما نفهمیدیم...

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: