تعداد بازدید : ۳۴۴
کد خبر : ۲۰۷۷۴۹
در مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۰ رخ داد:
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷

به گزارش بورس نیوز، مجمع جهانی اقتصاد (WEF) یک کنسرسیوم جهانی برای نظارت بر ارزهای دیجیتال تشکیل داده است و این کنسرسیوم از شرکت‌های فناوری گرفته تا موسسات مالی، دولت‌ها و متخصصان فنی و سازمان‌های مردم نهاد را شامل می‌شود.

ظهور ارزهای دیجیتال در شکل و قالب‌های مختلف، از بیت‌‌کوین گرفته تا ارز لیبرای فیس‌‌بوک و ارزهای جایگزین بانک‌های مرکزی باعث شده تا جامعه جهانی رای ایجاد یک سیستم نظارتی مناسب و یکپارچه مناسب و کارآمد تلاش کنند.

هدف از این کنسرسیوم رفع چالش‌های موجود با استفاده از رویکردهای بین‌المللی و چند دینفعی در بخش‌های خصوصی و عمومی است. کنسرسیوم به دنبال یافتن راهی برای مقابله با سیستم رگولاتوری پراکنده‌ای است و تمرکزش را روی کارآرایی، سرعت، قابلیت بهره‌برداری، شمول و شفافیت قرار داده است.

شرکای این کنسرسیوم به دنبال ایجاد مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها برای حمایت از بازیگران دولتی و خصوصی هستند تا بتوانند از پتانسیل ارزهای دیجیتال بهره‌مند شوند.

مارک کرنی رئیس بانک مرکزی انگلیس می‌گوید: «بسیار مهم و حیاتی است که هر چهارچوبی در حوزه ارزهای دیجیتال، امنیت، کارآیی و مشروعیت پرداخت‌ها و همینطور رقابت آزاد و منصفانه را تضمین کند. ما از پلتفرم مجمع جهانی اقتصاد که به توسعه یک چهارچوب حاکمیتی برای ایجاد شمول از طریق ارزهای دیجیتال، استقبال می‌کنیم‌»

دیوید مارکوس رئیس کالیبرا، کیف پول ارز لیبرای فیس‌بوک می‌گوید: «ما موافقیم که قانون‌گذاری خوب برای پذیرش و استفاده امن از پلتفرم‌های ارز دیجیتال نقش بسیار مهم و اساسی دارد و به دنبال همکاری و گفت‌وگوی سازنده هستیم.»

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: