تعداد بازدید : ۲۷۱
کد خبر : ۲۰۷۷۴۹
در مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۰ رخ داد:
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷

به گزارش بورس نیوز، مجمع جهانی اقتصاد (WEF) یک کنسرسیوم جهانی برای نظارت بر ارزهای دیجیتال تشکیل داده است و این کنسرسیوم از شرکت‌های فناوری گرفته تا موسسات مالی، دولت‌ها و متخصصان فنی و سازمان‌های مردم نهاد را شامل می‌شود.

ظهور ارزهای دیجیتال در شکل و قالب‌های مختلف، از بیت‌‌کوین گرفته تا ارز لیبرای فیس‌‌بوک و ارزهای جایگزین بانک‌های مرکزی باعث شده تا جامعه جهانی رای ایجاد یک سیستم نظارتی مناسب و یکپارچه مناسب و کارآمد تلاش کنند.

هدف از این کنسرسیوم رفع چالش‌های موجود با استفاده از رویکردهای بین‌المللی و چند دینفعی در بخش‌های خصوصی و عمومی است. کنسرسیوم به دنبال یافتن راهی برای مقابله با سیستم رگولاتوری پراکنده‌ای است و تمرکزش را روی کارآرایی، سرعت، قابلیت بهره‌برداری، شمول و شفافیت قرار داده است.

شرکای این کنسرسیوم به دنبال ایجاد مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها برای حمایت از بازیگران دولتی و خصوصی هستند تا بتوانند از پتانسیل ارزهای دیجیتال بهره‌مند شوند.

مارک کرنی رئیس بانک مرکزی انگلیس می‌گوید: «بسیار مهم و حیاتی است که هر چهارچوبی در حوزه ارزهای دیجیتال، امنیت، کارآیی و مشروعیت پرداخت‌ها و همینطور رقابت آزاد و منصفانه را تضمین کند. ما از پلتفرم مجمع جهانی اقتصاد که به توسعه یک چهارچوب حاکمیتی برای ایجاد شمول از طریق ارزهای دیجیتال، استقبال می‌کنیم‌»

دیوید مارکوس رئیس کالیبرا، کیف پول ارز لیبرای فیس‌بوک می‌گوید: «ما موافقیم که قانون‌گذاری خوب برای پذیرش و استفاده امن از پلتفرم‌های ارز دیجیتال نقش بسیار مهم و اساسی دارد و به دنبال همکاری و گفت‌وگوی سازنده هستیم.»

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: