کد خبر : ۲۰۸۳۴۸
در گفت‌وگو بورس‌نیوز با مدیرمالی "ددام" تشریح شد:
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
«ددام» هم در زمینه تولید داروی انسانی و هم داروی دامی فعالیت داشته اما؛ در حوزه داروهای انسانی، تمرکز شرکت بر تولید نسل چهارم پنی سیلین است.

تاثیر یک اتفاق در سهمی با بازدهی ۶۵۰ درصدی !

به گزارش بورس‌نیوز، یکی از پر‌بازده‌ترین سهم‌های بورس در سال جاری سهم شرکت زاگرس فارمد پارس بوده است.

«ددام» امسال بازدهی بیش از ۶۵۰درصدی برای سهامداران خود به ارمغان آورده و این شرکت گزارش‌های جذابی نیز روانه کدال کرده است.

این شرکت در ۹ ماهه به ازای هر سهم ۳۸ تومان سود محقق کرده که ۵۴۴ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و حکایت از موفقیت شرکت در کنترل هزینه‌ها دارد و البته گزارش تولید و فروش دی ماه نیز حاکی از عملکرد مطلوب این شرکت است.

درآمد ۱۰ ماهه فروش این شرکت ۱۲۰ درصد بیش از درآمد مدت مشابه سال قبل است.

علاوه بر این سهامداران صنعت دارو از مدت‌ها قبل چشم به راه حذف ارز دولتی دارو هستند و اتفاقی که بعد از حذف ارز دولتی قند و شکر، شدنی تر به نظر می رسد. البته گفته شده دارو تا پایان سال ۹۹ مشمول تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی است، اما بعضی بد قولی ها سبب شده به این وعده ها کمتر دل خوش کنیم.

حمیدرضا بشیری مدیر مالی شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: در صورت حذف ارز دولتی صنعت دارو، حاشیه سود شرکت های داروسازی حفظ خواهد شد چراکه علاوه بر تاثیر بر بهای تمام شده، نرخ فروش داروها نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: موافق حذف ارز دولتی صنعت دارو هستم، زیرا با حذف ارز دولتی، دارو با قیمت مناسب‌تر و واقعی‌تری به دست مصرف‌کنندگان خواهد رسید.

وی افزود: البته صادرات قاچاق دارو و حذف ارز دولتی به این بهانه را قبول ندارم. شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس تقریبا ۵ درصد از محصولات خود را به صورت رسمی صادر می‌کند؛ ولی تقاضای محصولات در حدی افزایش نداشته که بیش از نیاز بازار داخل بوده باشد و آن را ناشی از تقاضا برای صادرات قاچاق بدانیم.

وی در خاتمه گفت: «ددام» هم در زمینه تولید داروی انسانی و هم داروی دامی فعالیت دارد. اما در حوزه داروهای انسانی، تمرکز شرکت بر تولید نسل چهارم پنی سیلین است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
انتخاب هیات مدیره جدید

انتخاب هیات مدیره جدید "شسپا" در مجمع

مجمع عمومی شرکت نفت سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار شد.

"نبروج" مجددا مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نساجی بروجرد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۵برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع "شتولی" ۱۰ روز دیگر برگزار می‌شود

مجمع عمومی عادی شرکت تولی پرس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "پترول" به گوش می رسد

مجمع عمومی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "تاصیکو" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: