تعداد بازدید : ۳۳۵۱
کد خبر : ۲۰۸۵۱۷
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح شد:
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
معاون مدیریت امورفنی و برنامه‌ریزی تولید ذوب آهن گفت: در صورت موفقیت در بومی سازی تجهیزات استراتژیک، علاوه بر این شرکت سایر واحد‌های فولادی نیز بدلیل تحریم‌های ظالمانه ومحدودیت‌های واردات از خارج کشور، از این موضوع ذینفع خواهند بود.

ذوب آهن پیشگام در بومی سازی صنعت فولاد کشور

محمدرضا یزدان‌پناه معاون مدیریت امورفنی و برنامه ریزی تولید ذوب آهن در گفت‌وگو با بورس‌نیوز درخصوص میزان تولید ذوب اظهار کرد: همانطور که می‌دانید ذوب آهن اصفهان با بیش از ۵۰سال قدمت، از بنیانگذاران فرهنگ بومی‌سازی در سطح کشور بوده و در حال حاضر نیز بالغ بر ۸۰درصد نیاز تجهیزات ساختی این مجموعه بومی‌سازی شده است.

وی ادامه داد: با شروع پروژه‌های توسعه‌ای، نوسازی و مدرنیزاسیون از اوایل دهه هفتاد شمسی، بخش قابل توجهی از تجهیزات منصوبه در این مجتمع با مدرنترین و بروزترین تکنولوژی‌های روز دنیا از کشور‌های اروپایی نظیر ایتالیا و آلمان و نیز کشور‌های چین و ژاپن جایگزین شده است.

یزدان پناه با اشاره به محدودیت‌های واردات تجهیزات رزرو سنگین و فوق سنگین گفت: از شرکت‌های فعال در زمینه ساخت تجهیزات استاندارد سنگین (نظیر گیربکس‌های با توان بالا) استقبال می‌شود.

معاون مدیریت امورفنی و برنامه ریزی تولید ذوب آهن از شروع بومی سازی دریچه کشویی پاتیل به عنوان یکی از حساس ترین تجهیزات کارخانجات فولادسازی و نیز اعلام آمادگی جهت عقد تفاهمنامه بمنظور ساخت قالب‌های مسی کریستالیزاتور برای ایستگاه‌های ریخته گری مداوم یاد کرد.

وی خاطر نشان کرد: طبیعتا در صورت موفقیت در بومی سازی دو تجهیز استراتژیک فوق، علاوه بر ذوب آهن اصفهان سایر واحد‌های فولادی نیز بدلیل تحریم‌های ظالمانه ومحدودیت‌های واردات از خارج کشور، از این موضوع ذینفع خواهند بود.

یزدان پناه در ارتباط با مواد اولیه با منشأ تأمین خارج از کشور نیز بیان کرد: علیرغم اینکه مواد اولیه وارداتی درصد بسیار کمی را در مقیاس مصارف مواد اولیه کارخانه تشکیل می‌دهند وعمده مواد اولیه مصرفی از معادن داخل کشور تامین می‌شود، با توجه به اینکه کک تولیدشده از ترکیب ذغال سنگ داخلی، بدلایل تکنولوژیکی دارای کیفیت قابل قبول نبوده واز طرف دیگر در شرایط فعلی میزان کک تولیدی بطور کامل جوابگوی مصرف نیست، به اجبار نیاز به شارژدرصدی از ذغال سنگ خارجی بوده که در این زمینه با راه اندازی پروژه تزریق پودر ذغال (PCI) به کوره بلند‌ها که اخیرا و پس از طی مراحل ساخت ونصب شروع بکار کرده، وابستگی به کک خارجی نیز تا حدزیادی کاهش خواهد یافت.

وی افزود: در راستای توسعه فرهنگ بومی سازی واز تأمین کنندگان داخلی و معادن کشور که در راستای افزایش شرایط کیفی و بهبود مواد اولیه و در جهت نزدیک شدن به پارامتر‌ها و مشخصات فنی معادل مواد اولیه وارداتی برنامه ریزی وفعالیت داشته باشند نیز استقبال به عمل می‌آید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: