تعداد بازدید : ۳۱۹۰
کد خبر : ۲۰۸۵۷۰
مدیرعامل سیمان آبیک مطرح کرد:
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
در سال ٩٨ با حرکت در راستای رونق تولید، در ٩ ماهه ابتدایی سال رشد ٣٨ درصدی را تجربه کرد و میزان صادرات ٢/٥ برابر رشد داشت.

رشد ۳۸ درصد تولید و افزایش ۲.۵ درصدی صادرات

به گزارش بورس‌نیوز، نشست خبری شرکت سیمان آبیک با حضور علی اصغر گرشاسبی مدیر عامل سیمان آبیک و اصحاب رسانه برگزار شد.

علی اصغر گرشاسبی مدیر عامل سیمان آبیک در این نشست خبری با اشاره به قدمت ٥٠ ساله صنعت سیمان آبیک اظهار کرد: این واحد صنعتی در سال ٤٨ با یک خط تولید ٣٥٠٠ تنی آغاز به کار کرد.

تعداد بازدید : 16

وی ادامه داد: در دهه ٨٠ و به صورت خاص از سال ٨٤ به بعد که میزان نیاز کشور افزایش یافت، در محدوده بازار و به ویژه در استان‌های گیلان، قزوین کرج و تهران ظرفیت اسمی به ٨٥٠٠ تن رسید.

مدیرعامل سیمان آبیک گفت: در سال ٨٨ ظرفیت اسمی کارخانه با خط ٢ جدید ٨٠٠٠ تن بوده که در حال حاضر به ١٦٠٠ هزار تن در روز افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در سال ٩٨ با حرکت در راستای رونق تولید، در ٩ ماهه ابتدایی سال رشد ٣٨ درصدی را تجربه کرد و میزان صادرات ٢/٥ برابر رشد داشت.

گرشاسبی به مقاصد صادراتی اشاره داشت و افزود:عمده صادرات کلینکر از بندر شهید رجایی به شرق آسیا، آفریقا و کشور‌های حاشیه خلیج فارس صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: صادرات سیمان به روسیه از آذرماه آغاز شده که میزان ١٥ هزار تن تخویل سیمان به این کشور محقق شده است.

مدیرعامل سیمان آبیک در خصوص سودآوری این شرکت عنوان کرد: طی سال٩٧ روند سودآوری شرکت را بعد از سال‌های سخت شاهد بودیم.

وی افزود:عملکرد ١٠ماهه سودخالص رشدی ١٠برابری داشته تا متناسب با سرمایه‌گذاری با یک تقسیم سود، خبر خوبی به سهامداران ارائه شود.

گرشاسبی صنعت سیمان را ٨٦ساله عنوان و تصریح کرد: در سال ١٣١٢ نخستین خط تولید با ظرفیت ١٠٠تن در روز در شهر ری فعالیت خود را آغاز کرد اما؛ در حال حاضر و در سال ٩٨ کشور به میزان ظرفیت ٨٧ میلیون تنی در تولید سیمان دست یافته است.

مدیرعامل سیمان آبیک در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر تامین نیاز داخل در عرصه صادرات هم رشد قابل توجهی صورت گرفته که میزان آن به ١٩ میلیون تن می‌رسد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: