تعداد بازدید : ۳۱۵۳
کد خبر : ۲۰۸۶۹۴
کارشناس صنعت خودرو در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
سودمندی تسهیلات اعطایی مستلزم این است که اعطای تسهیلات منوط به اهداف و شرط هایی مثل داخلی سازی، افزایش کیفیت، افزایش ظرفیت تولید، برند سازی و... باشد. در غیر این صورت، اعطای تسهیلات فایده ای نخواهد داشت.

به گزارش بورس نیوز، اگرچه وضعیت تولید و فروش خودروسازان در فصل پاییز قابل قبول بود، ولی بعضی کارشناسان معتقدند این روند، مرهون تکمیل خودروهای ناقص دپو شده در انبار خودروسازان بوده و در ماه های آینده تداوم نخواهد داشت. با این حال سهام دو شرکت خودروساز بزرگ بورسی به دلیل موضوع افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و نیز خبر پرداخت تسهیلات ۵ هزار میلیارد تومانی به این دو شرکت، مورد اقبال بازار بوده و رشد چشمگیری داشته است.

امراله امینی کارشناس صنعت خودرو در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت دو شرکت بزرگ خودروسازی (ایران خودرو و سایپا) بیان کرد: صنعت خودرو با توجه به ارتباطات صنعتی سنگینی که با سایر صنایع دارد، در همه جای دنیا صنعتی بالنده و پیشران است؛ اما در کشور ما به دلیل شرایط سیاسی و محدودیت های تحریم و... این صنعت رشد قابل قبولی نداشته و رشد این صنعت نیازمند مدیریت قوی و نیز سیاست‌گذاری صحیح و با ثبات است.

وی افزود: شرایط فعلی حتی می تواند فرصتی برای رشد صنعت خودرو باشد، مشروط بر آنکه از توانمندی های داخلی استفاده مطلوب شود کمااینکه در چند ماه اخیر هم این دو شرکت خودروساز عملکرد بهتری داشتند و این بهبودی نشانگر تاثیر مثبت تکیه بر توانمندی های داخلی بود. چشم انداز این صنعت مثبت است، مشروط بر مدیریت و سیاست گذاری صحیح!

امینی در ادامه ضمن اشاره به بی برنامگی در اعطای تسهیلات به خودروسازان گفت: با وجود آنکه بارها تسهیلات سنگینی به خودروسازان پرداخت شده، اما خودروسازان از این تسهیلات در جهت پرداخت بدهی‌های خود به قطعه‌سازان و... استفاده کرده‌اند و در نهایت، نه تنها تسهیلات اعطایی از بار مشکلات خودروسازان نکاسته، بلکه بدهی شان را افزایش هم داده است.

این کارشناس صنعت خودرو در پایان خاطرنشان کرد: سودمندی تسهیلات اعطایی مستلزم آن بوده که اعطای تسهیلات منوط به اهداف و شرط هایی مثل داخلی سازی، افزایش کیفیت، افزایش ظرفیت تولید، برند سازی و... باشد؛ در غیر این صورت، اعطای تسهیلات فایده‌ای نخواهد داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: