تعداد بازدید : ۲۸۵۵
کد خبر : ۲۰۸۷۱۹
مدیرعامل اسبق بانک صادرات در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
سهام بسیاری از شرکت‌های زیان‌ده بازار رشد زیادی داشته و این رشد هیچ توجیهی ندارد و این در حالی است که بانک‌ها وضعیت به مراتب بهتری داشته و بانک‌ها دارایی‌های زیادی در تملک دارند و ضمنا از ثبات فعالیت و استحکام ترازنامه‌ای هم برخوردار هستند.

به گزارش بورس نیوز، اکثر گروه‌های بورسی در این چند ماه رشدهای چند ۱۰۰درصدی کرده‌اند و شاید بتوان بانکی‌ها را جزو جاماندگان بازار تلقی کرد.

در چند روز گذشته سهام بانکی‌ها مورد اقبال قرار گرفته و به نظر می‌رسد سهامداران این گروه هم با دست پر، سال جاری را به پایان خواهند رساند.

در این میان بعضی کارشناسان معتقدند بسیاری از بانک‌های زیان‌ده ، وضعیت بنیادی مطلوبی ندارند و این رشد قیمت سهم‌ها توجیه ندارد!

بهاالدین حسینی هاشمی کارشناس پولی و بانکی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: بانک‌ها به لحاظ ساختار سرمایه و سوددهی با مشکلاتی مواجه هستند اما؛ بدتر از رشد سهام گروه بانکی، رشدهای شارپ و چشمگیر قیمت بعضی سهم‌های بازار بوده که وضعیت بنیادی به مراتب بدتری نسبت به بانک ها دارند.

وی ادامه داد: در سال جاری، سهام بسیاری از شرکت‌های زیان‌ده بازار رشد زیادی داشته و این رشد هیچ توجیهی ندارد.

هاشمی افزود: در حالی که بانک‌ها وضعیت به مراتب بهتری داشته و بانک‌ها دارایی‌های زیادی در تملک دارند و ضمنا از ثبات فعالیت و استحکام ترازنامه‌ای هم برخوردار هستند؛ در نگاه تحلیلی، سهم‌هایی که P/E بالای ۱۰ داشته باشند برای سرمایه‌گذاری چندان جذاب نیستند اما؛ در حال حاضر نسبت P/E سهم‌ها برای بازار اهمیتی ندارد و کلا بازار به سودآوری شرکت‌ها توجه خاصی نشان نمی‌دهد.

مدیرعامل اسبق بانک صادرات تاکید کرد: با در نظر گرفتن شرایط بازار سرمایه و نیز ارزندگی و پتانسیل‌های بانک‌ها، رشد قیمت سهم‌ها اصلا عجیب نبوده و البته در نظر داشته باشید سهم‌ بانک‌ها، قیمت‌های بالایی ندارند و سهم بعضی بانک‌ها (بانک صادرات و تجارت) زیر ۱۰۰ تومان قیمت دارد.

وی اضافه کرد: این قیمت‌ها اگر دلاری محاسبه کنیم، قیمت هر سهم بسیار ناچیز خواهد بود و بعید است که در دنیا بتوان سهمی با قیمت کمتر از یک سنت پیدا کرد؛ بانک‌ها صورت‌های مالی شفاف‌تری نسبت به سایر گروه‌های بازار دارند.

هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: بانک‌ها همواره در کانون توجهات مردم بوده و همین موضوع، آسیب‌هایی به بانک‌ها وارد کرده اماغ در مجموع این گروه در مقایسه با بسیاری از صنایع بورسی، وضعیت مناسبی داشته و معتقدم سهام بانک‌ها هنوز جای رشد دارد.

Dara
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
بانک صادرات و تجارت توی هر خیابون و شهر و روستا و... شعبه دارن کلی هم املاک دیگه اونوقت اینا گیر کردن زیر ۱۰۰ تومن بجاش سهم فرغون سازی عمه لیلا و ترشی فروشی مش قربون چند صد برابر شده... معلومه که عقبن
آشنا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
در این چند سال بانک هااعتماد مردم را از دست دادند. چرا که هر اختلاس و دزدی یک طرفش عوامل بانکی بوده. به نظرم بانک ها ابتدا باید یک نگاهی به عملکرد خود بیاندازند و با فعالیت هایی در جهت جلب اعتماد مردم اقدامات اساسی انجام بدهند.
مگر شما در زمینه اعتبار سنجی برای تسهیلات با همی مشتریان یک رفتار را دارید تا مردم هم در زمینه سرمایه گذاری نگاه مشابه داشته باشند. به نظرم این اعتمادی که بورس ایجاد کرده برای تمام نماد ها با یک قانون و یک چشم نگاه کردن باعث شده مردم هم به هر نمادی که توسط بورس اعلام می شود، فارغ از بزرگ و کوچک بودن آنها تا حدود زیادی اعتماد کنند.
انشالله این نشانه زمینه ای باشد تا سیستم های بانکی نیز از این طریق یک بازنگری در عملکرد خود انجام دهد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: