تعداد بازدید : ۳۳۵۷
کد خبر : ۲۰۸۸۶۴
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تشریح شد:
۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
مدیر توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری بورس تهران گفت: علاوه بر محتواهای فنی و تخصصی، به سرمایه گذاران توصیه می شود در ابتدای ورود به بازار، آموزش ببینند و از رفتارهای هیجانی، بدون مطالعه و شایعات دوری کنند .

به گزارش بورس نیوز، همزمان با رشد بازار و ورود سرمایه گذاران جدید به این بازار، توسعه فرهنگ سرمایه گذاری در بورس و برگزاری دوره های آموزشی برای ارتقای دانش تخصصی در این بازار، ضرورت بیشتری دارد. به منظور بررسی اقدامات شرکت بورس اوراق بهادار در این زمینه، خبرنگار بورس نیوز گفتگویی با یکی از مدیران مربوطه انجام داده است.

حمید روحبخش مدیر توسعه فرهنگ سرمایه گذاری بورس تهران در گفتگو با بورس نیوز در خصوص اقدامات بعمل آمده جهت آموزش سهامداران بیان کرد: دوره‌های آموزشی بورس تهران، در دو بخش عمومی و تخصصی برگزار می شود. دوره آموزشی عمومی که با نام دوره‌های فرهنگ سازی شناخته می‌شود، در تالار معاملات تهران و ۲۲تالار منطقه ای در سطح کشور، به طور مستمر در قالب کلاس و دوره های ترمیک برگزار می‌شود. مخاطبین این دوره‌ها غالبا تازه واردین به بازار سرمایه و افرادی هستند که اولین تجربه آنها در بورسی شدن است.

وی افزود: در ۱۰ماهه اول سال ۹۸در حدود ۱۴۵هزار نفر ساعت آموزش در سطح کشور انجام شده، همچنین بازدیدهای متعددی برای دانشجویان و دانش آموزان برنامه ریزی شده است. بطوریکه ۲۱گروه دانشجویی و دانش آموزی از تالارمعاملات بورس تهران بازدید کردند و با ساختار بازار سرمایه و ساز و کار معاملات از نزدیک آشنا شدند. تعداد افراد حاضر در این بازدیدها ۶۹۹نفر بودند. در کلیه دوره های آموزشی سطح کشور علاوه بر محتواهای فنی و تخصصی، به سرمایه گذاران توصیه می شود در ابتدای ورود به بازار، آموزش ببینند و از رفتارهای هیجانی، بدون مطالعه و شایعات دوری کنند تا بدین وسیله علاوه بر کاهش ریسک بتوانند بازدهی مناسبی را کسب کنند. همچنین توصیه می شود افرادی که فرصت کافی برای مطالعه و تجزیه و تحلیل صورت های مالی و وقایع و رویدادهای مرتبط با ناشران، اقتصاد ملی و بین الملل را ندارند و یا از دانش مالی لازم برخودار نیستند، از روش های غیر مستقیم حضور در بورس استفاده کنند و با خرید واحد‌های صندوق های سرمایه گذاری و یا از طریق ابزارهای با درآمد ثابت در بورس فعال باشند.

روحبخش اضافه کرد: علاوه بر دوره های عمومی، دوره های تخصصی متعددی نیز برای ناشران بورسی، کارگزاران، فعالان بازار، انجمن ها و خبرنگاران برگزار می شود. بطوری که در ماه جاری ۲۶۰ نفر ساعت آموزش در قالب کارگاه آموزشی آشنایی با معاملات فروش تعهدی برای نمایندگان شرکت های کارگزاری، تامین سرمایه، سبد گردان، مشاور سرمایه گذاری، رتبه بندی و پردازش اطلاعات مالی برگزار شد.

وی در خاتمه در رابطه با برنامه های آتی گفت: در تلاش هستیم کلاس های آموزشی برگزار شده در بورس تهران، علاوه بر روش حضوری، هم زمان به صورت برخط نیز در دسترس باشد و سرمایه گذاران علاقمند در سراسر کشور بتوانند از طریق اینترنت در کلاس ها و کارگاه های آموزشی مشارکت داشته و دسترسی به محتواهای آموزشی داشته باشند. همچنین در راستای استفاده از روش های تصویری برای توسعه فرهنگ سرمایه گذاری، تولید موشن گرافی های آموزشی در دستور کار قرار گرفته و از بستر شبکه های اجتماعی نیز برای ارسال و دسترسی به محتواهای آموزشی استفاده می شود. ضمن اینکه در راستای توسعه فرهنگ سرمایه گذاری اقدامات دیگری از قبیل برگزاری سمینارهای آموزشی برای نهادها و سازمان های بزرگ، تدوین و انتشار کتاب، بروشور، حضور در نمایشگاه های بورس، برگزاری همایش، تهیه بنرهای متعدد آموزشی و نشر گسترده در فضای مجازی و همچنین برنامه ریزی برای بازدید از بورس و تالار معاملات برای مدارس، دانشگاه ها و سایر متقاضیان به انجام می رسد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: