تعداد بازدید : ۵۳۶۳
کد خبر : ۲۰۹۱۰۳
روزهای سبز شاخص در وسط زمستان؛
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
بورس تهران امروز نیز روند معاملاتی خود را با رشد آغاز کرد اما؛ این رشد با انرژی مضاعفی همراه بوده و توانسته رکوردی را برای آغاز معاملات از خود برجای گذارد.

رشد ۱۰ هزار واحدی به کام بورس‌بازان

به گزارش بورس‌نیوز، بازارسرمایه در نخستین روز معاملاتی این هفته ۹۸.۱۲.۱۹، توانست با یک سوپرانرژی رشد را از ابتدای هفته آغاز کند.

شاخص‌کل با رشد ۱۰ هزار و ۵۱۳ واحدی به پله ۴۵۶ هزار و ۴۰۷ واحدی رسید و شاخص‌کل هم‌وزن نیز با رشد ۲۵۰۰ واحدی توانسته به ۱۴۹ هزار و ۷۲ واحد برسد.

رشد ۱۰ هزار واحدی به کام بورس‌بازان

ارزش معاملات تا این لحظه به ۹۷۶ هزار میلیارد تومان رسیده و این در حالی بوده که ارزش نقدی معاملات بازار سرمایه ۹۵۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

نماد‌های تاثیرگذار
"تاپیکو" با رشد ۴۹۰ واحدی، "کگل" با رشد ۴۹۰ واحدی، "فارس" با رشد ۴۷۵ واحدی، "شبندر" با رشد ۴۵۳ واحدی، "شپنا" با رشد ۴۳۶ واحدی، "فولاد" با رشد ۴۱۷ واحدی، "کچاد" با رشد ۴۱۶ واحدی جزو سبز‌های بازار هستند.

ساعت ۱۰ صبح
شاخص در این لحظه از بازار کماکان در ارتفاع ۱۰ هزارواحدی بوده و شاخص‌کل در قله ۴۵۶ هزار و ۶۲ واحدی قرار دارد و شاخص‌کل هم‌وزن نیز ۲ هزار و ۹۱ واحد با رشد همراه بوده که این شاخص نیز به پله ۱۴۸ هزار و ۶۶۳ واحدی رسیده است.

رشد ۱۰ هزار واحدی به کام بورس‌بازان

نمادهای تاثیرگذار

"تاپیکو" با رشد ۴۹۰ واحدی، "کگل" با رشد ۴۸۶ واحدی، "فارس" با رشد ۴۷۰ واحدی، "شبندر" با رشد ۴۴۹ واحدی، "شپنا" با رشد ۴۳۹ واحدی، "کچاد" با رشد ۴۷۱ واحدی، "وغدیر" با رشد ۴۰۵ واحدی جزو سبز‌های بازار هستند.

از سوی دیگر نیز باید اشاره داشت که "اخابر" با ۵۰۷ واحد، "خودرو" با ۲۰۸ واحد، "خساپا" با ۱۶۰ واحد، "فایرا" با ۷۵ واحد، "خپارس" با ۶۲ واحد، "خگستر" با ۳۶ واحد، "وساپا" با ۳۳ واحد جزو قرمز‌های بازار هستند.

برترین گروه‌ها
گروه "شیمیایی" با ۳۰ هزار و ۵۵۳ معامله با حجم حدودی ۲۷۴ میلیون سهم به ارزش ۲۴۴ میلیارد تومان در صدر قرار گرفته و در ادامه "خودرویی‌ها" با ۲۳۷ میلیارد تومان و "بانکی‌ها" با ۲۳۳ میلیارد تومان قرار دارند.

بیشترین ارزش معامله
باید اشاره شود که بدون در نظر گرفتن کدبه‌کد شدن "وپترو" و "خساپا"، نماد‌هایی همچون "وتجارت" با ۹۶.۴ میلیارد تومان، "شبندر" با ۸۲.۶ میلیارد تومان، "خپارس" با ۵۰.۲ میلیارد تومان، "خساپا" با ۴۸.۸ میلیارد تومان، "وبملت" با ۴۰.۹ میلیارد تومان دیده می‌شود.

 

کارشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
چرا سهمی مثل خودرو که 7 برابر ارزش اسمی زیان انباشته دارد 1200 تومن معامله میشود . اکثر سهم های گروه خودرویی زیان ده هستند و بیش از ارزش اسمی هر سهم زیان انباشته دارند. بورس ایران از ناکارامدی و بی کفایتی و فساد در بورس رنج میبرد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: