تعداد بازدید : ۱۶۳۱
کد خبر : ۲۰۹۱۶۱
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱
گاز خالص نوعی از گاز است که دارای میزان ناخالصی کم و بالاترین میزان خلوص است.


به گزارش بورس نیوز،می‌توان گفت که گاز‌های خالص دارای خلوص بالای ۹۹ درصد و تقریبا نزدیک به ۱۰۰ است.از کاربردهای گاز خالص باید به استفاده از این گاز در صنایع گاز، پتروشیمی، فولاد، نفت، پژوهشی، پزشکی و.... اشاره نمود. ولی عمده ترین کاربرد این گاز خالص در آزمایشگاه ها است. اکثر ابزارها و دستگاه های موجود در آزمایشگاه ها نسبت به کمترین میزان ناخالصی موجود در گازها حساس می باشند به همین دلیل باید از گازهایی با بالاترین خلوص در آزمایشگاه ها استفاده شود و همچنین مخلوط گازهای خالص برای کالیبراسیون ابزار و دستگاه های آزمایشگاهی کاربرد دارند.

گاز‌های خالص دارای چه نوع کاربرد‌هایی هستند

نمونه ای از گازهای خلوص بالا
از نمونه گازهای خالص که در صنعت و آزمایشگاه ها کاربرد وسیعی دارند می توان به گازهایی مانند گاز آرگون، گاز نیتروژن، گاز هلیوم، گاز هیدروژن و دیگر گازها اشاره کرد. همانگونه که در قبل گفته شد گازهای خالص گاهی به صورت مخلوط دو و یا چند گاز تولید می شود که به صورت سفارشی نیز تهیه می گردد که شما می توانید برای سفارش انواع گازهای خلوص بالا به سایت هوا مایع زاگرس مراجعه کرده و یا با مشاوران فروش ما تماس بگیرید.
در برخی موارد و کاربردها مانند مصارف آزمایشگاهی و یا مصارف بهداشتی و غذایی که نیازمند دقت بسیار زیادی است باید از گاز آزمایشگاهی خالص استفاده شود. زیرا ممکن است که ناخالصی باعث آسیب دیدن دستگاه ها و ابزار آزمایشگاهی شود، که این روند در نتایج به دست آمده اختلال ایجاد خواهد کرد. برای مثال در نوشابه که به عنوان مواد غذایی آن را می شناسیم، باید از گاز خالص دی اکسید کربن استفاده شود، وجود ناخالصی در نوشابه باعث مسمومیت در فرد می شود. برای همین استفاده از گازهای خلوص بالا در چنین مواردی اهمیت دارد.

گاز‌های خالص دارای چه نوع کاربرد‌هایی هستند

توضیحی مختصر درباره گازهای آزمایشگاهی
در ادامه به توضیحی در خصوص پاسخ به این سوال که گاز آزمایشگاهی چیست می پردازیم. در اصل به گازهایی که برای کنترل فرآیندی استفاده می شوند، مانند گازهلیوم که با عنوان گاز حامل سوانگاری (گاز کروماتوگرافی) جزئی از گاز های آزمایشگاهی شناخته می شوند. در بسیاری از موارد، کاربرد مهم یک گاز آزمایشگاهی برای کالیبراسیون یا واسنجی دستگاه های آزمایشگاهی تعریف می شود. گاهی هم به عنوان ابزار پشتیبانی برای تطبیق ملزومات با مشخصات کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد. تمام مخلوط های گازی متناسب با نیاز آزمایشگاه ها قابل تولید است. در مخلوط های گازی باید درصد مشخصی از هر گاز به کار رود تا کار آزمایشگاهی با مشکل مواجه نشود و لازم است که شرکت های عرضه کننده گاز های آزمایشگاهی در این رابطه به مشتریان خود تضمین دهند. برخی از گازهای آزمایشگاهی را می توان در داخل کشور تولید کرد و برخی دیگر به صورت وارداتی هستند. می توان گفت بسیاری از گازهای آزمایشگاهی در خارج از کشور تولید می شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.