تعداد بازدید : ۳۴۹۱
کد خبر : ۲۰۹۱۶۵
ساعت پنج و نیم عصر؛
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲
گزارش پنج و نیم امروز، نیم نگاهی دارد به ماهیگیری «پتروشیمی ها» از دریای بورس و پای لنگ زیرساخت ها و...

به گزارش بورس نیوز، سبد سهم های پتروشیمی در بازار سرمایه تکمیل تر خواهد شد و به گفته مدیرعامل «پترول» ، این هلدینگ قصد عرضه پتروشیمی ارومیه را در سال جاری دارد. ضمن اینکه افزایش سرمایه هم در دستور کار این شرکت است. با این شرایط به نظر می رسد «پترول» راه جذب نقدینگی از بازار سرمایه و فرونشاندن عطش سهامداران مشتاق را یافته است.

 

پای لنگ زیرساخت های حمل و نقل

اگر چه امضای توافقنامه تجاری ایران و اتحادیه اوراسیا، نور امیدی در دل بسیاری از تولیدکنندگان و صادرکنندگان تاباند؛ ولی گویا باز هم کاری تر از تحریم ها بوده است. زیرساخت های لازم برای صادرات فراهم نیست، مثلا در بخش ناوگان حمل و نقل سردخانه ای برای محصولات کشاورزی کمبود داریم و حمل ریلی هم بعضی ماه های سال بازار سیاه پیدا می کند! این مشکلات را البته نمی توان فقط ناشی از تحریم دانست و قطعا در زمینه برنامه ریزی، ضعف داشته ایم.

 

وعده ای از سمت جاده مخصوص

هر چند اهالی جاده مخصوص از تحویل بعضی از خودروهایی که قبلا پیش فروش کرده اند، عاجز هستند؛ ولی مدیرعامل ایران خودرو وعده داده تا پایان امسال علاوه بر آنکه از شمول ماده ۱۴۱ ق.ت خارج خواهند شد، دو خودروی دیگر هم در ایران خودرو دیزل رونمایی خواهند کرد. امیدواریم این وعده ها تحقق یابد و به جای خودروی جدید به ثبت نام کنندگان وانت و... تحویل ندهند.

 

پولشویی آغازاده ۲ ساله!

رییس کل بانک مرکزی از تراکنش ۲۰۰ میلیارد تومانی یک بچه دو ساله خبر داده!
معلوم نیست کدام آقازاده است که از الان پولشویی رو شروع کرده؛ ولی امیدواریم با نظارت بر تراکنش های بانکی، عملکرد دانه درشت ها هم شفاف تر شود.

 

بروزرسانی تعطیل شد

البته بد نیست بانک مرکزی شفافیت را از خودش شروع کند؛ بعضی آمارهای اقتصادی سایت بانک مرکزی، دو سالی است که آپدیت نشده و این عدم ارایه گزارش های آماری شفاف و بروز رسانی شده، خود جای سوال دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: