تعداد بازدید : ۱۷۳۳
کد خبر : ۲۰۹۲۹۴
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
عرضه اولیه کسب‌و‌کارهای اینترنتی موفق می‌تواند سرمایه‌گذاران جدیدی را جذب این بازار کند و حدود ۲۵۰ شرکت استارت‌آپی متقاضی پذیرش و ورود به بازارسرمایه هستند.

پیش بینی استقبال پرشور از عرضه اولیه «دیجی کالا»

به گزارش بورس نیوز ورود استارت‌آپ‌ها به بازارسرمایه در سال‌های اخیر از مباحث پُر بحث و حاشیه این بازار بوده است.

از طرفی با توجه به پیشرفت تکنولوژی و گسترش دامنه فعالیت استارت‌آپ‌ها در تمامی حوزه‌ها، از بازاریابی تا ارایه خدمات در تقریبا تمامی صنایع و مشاغل، این صنعت نوپا نیز انتظار دارد امکان استفاده از مزایای بازارسرمایه برای استارت‌آپ‌ها فراهم شود و از سوی دیگر، پیچیدگی ارزش‌گذاری، دغدغه‌هایی برای بعضی فعالان و متولیان بازارسرمایه ایجاد کرده و در نتیجه این دغدغه‌ها، هنوز هیچ یک از کسب‌و‌کارهای اینترنتی موفق به حضور در بازار سرمایه نشده‌اند.

برای مثال شرکت‌هایی نظیر اسنپ و دیجی کالا از جمله شرکت‌هایی بوده که مدت‌هاست پیگیر حضور در بازارسرمایه هستند.

استارت‌آپ‌ها فصل جدید بازارسرمایه

حسین زمانی درمزاری کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: در شرایط فعلی بازارسرمایه، با توجه به عمق این بازار و خوشنامی «بسیاری از استارت‌آپ‌ها»، معتقدم عرضه این مجموعه در بازارسرمایه، برای سرمایه‌گذاران جذاب بوده و عرضه این شرکت در بورس، نقدینگی مناسبی را جذب بازار خواهد کرد.

وی افزود: بسیاری از شرکت‌هایی که در بازارسرمایه، عرضه‌اولیه می‌شوند شناخته شده نیستند اما؛ «بسیاری از استارت‌آپ‌ها» جزو شرکت‌های شناخته شده کشور بوده و به‌عنوان یک استارت‌آپ موفق، مورد تایید بنیاد ملی نخبگان نیز هست، بنابراین به نظر می‌رسد این شرکت در عرضه‌اولیه مورد استقبال سهامداران قرار بگیرد و شاهد حضور حداقل ۱.۵میلیون سهامدار در عرضه اولیه این شرکت خواهیم بود.

این فعال بازار سرمایه تصریح کرد: عرضه اولیه کسب‌و‌کارهای اینترنتی موفق می‌تواند سرمایه‌گذاران جدیدی را جذب این بازار کند ضمن آنکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه نیز به همین منظور راه‌اندازی شده است.

وی اضافه کرد: طبق اطلاعات، حدود ۲۵۰شرکت استارت‌آپی متقاضی پذیرش و ورود به بازار سرمایه هستند و به‌عنوان فعال بازار سرمایه، از عرضه کسب و کارهای اینترنتی و شرکت های استارت آپی در بازار سرمایه استقبال کرده و پیش‌بینی می‌کنم اهالی بازارسرمایه نیز استقبال خوبی از این شرکت ها به عمل خواهند آورد.

 

در مورد عرضه استارت‌آپ‌ها در بازارسرمایه اینجا بیشتر بخوانید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: