تعداد بازدید : ۳۲۱۲
کد خبر : ۲۰۹۳۰۴
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج‌ونیم عصر نیم‌نگاهی دارد به صدای ضعیفی از لاین کندروی جاده مخصوص تا ولوله پالایشگاه‌های دولتی و داروغه‌های "شهر عجایب مالی" که برای خود نوبری هستند.

نجوای اسیران در بند پاستور

به گزارش بورس‌نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها در آخرین خبر خود خبری آورده از نجوای اسیران دربند یک معاونت؛ خبر اینگونه بود که گویا سهام دو پالایشگاه دولتی از دبه‌های ترشی و حیاط‌خلوت دولت در اوایل اسفندماه بیرون می‌آید و به‌صورت نیمی نقد و نیمی دیگر اقساط واگذار شود همچنین سخنگوی راه‌پله‌ها نیز از لابه‌لای ولوله‌های متقاضیان خصوصی‌سازی‌ها شنیده که لاتاری خودروسازان در سال ۹۸ که اصلا و در سال ۹۹ شاید شیرین‌کام شود البته سهام‌عدالت را که دیگر نگوییم...

دُکان‌دار‌های شهر عجایب
سخنگوی راه‌پله‌ها از سوی دیگر خبر‌هایی از "شهر عجایب مالی" آورده که نقصان و ضرر تنها یکی از دُکان‌های آن دیار که مگس می‌پراند از نداری و گرانی، شُهره عام‌وخاص بوده، اما هرماه سود‌های ۷۰۰ درصدی از طاقچه‌های آن برمی‌دارد گویا آن دکان‌دار در جوار برخی کاخ‌نشین‌ها دخیل می‌بندد که رزق آن از شهر اُز می‌آید اما؛ در آن سوی بازار، دُکانی که مردم همیشه از آن خرید می‌کنند و جنسش برای مصرف‌کننده جور بوده و تابلوی نسیه هم اتفاقا دارد، داروغه‌بازار دم درب آن دکان جلوس کرده و می‌گوید ارزان بفروش یا دیگر نفروش!

رنگ‌فروش خوشحال
زرنگ‌ها همیشه زرنگ هستند، حتی زیر پرچم هر شهر و دیاری مخصوصا از نوع زاینده‌رود. وقتی می‌شنویم که رنگ‌فروش معروف خیال سهامداران را برای فروش و سودسازی راحت کرده و ما جویا شدیم، گویا فولادساز بزرگ که به طور غیرمستقیم سهامدار عمده این شرکت بوده از در پُشتی کارخانه، برای خرید مواد مورد نیاز خود اقدام می‌کند و هیچگاه نیز به غیر مراجعه نخواهد کرد.

نگرانی آقایان بانکی
بانک‌ها که سود سپرده‌گذاری آن‌ها به جاده متروکی رفته و جدیدا به اشاعه شایعه‌های خاص، زیر تابلوی بازارسرمایه می‌پردازند؛ بانک‌دار‌ها با افسون و جادو اذعان می‌کنند که بورس ماشین‌زمانی بدست آورده که می‌خواهد به سال ۹۲ بازگردد و آی‌مردم چرا بیکار نشسته‌اید که سپرده‌گذاری بانکی تنها مسیر عدم سوخت پول شماست! ما همه به فکر شماییم و اگر بورس مانند موسسات مالی زمین بخورد، حتی وام با بهره بالای بانکی نیز بورس را از زمین بلند نمی‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.