تعداد بازدید : ۳۶۳۴
کد خبر : ۲۰۹۷۹۲
مدیرعامل "ذوب" در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان گفت: برای واحد‌های کنسانتره‌سازی مقرون‌به‌صرفه نبوده که این ماده را به ذوب بفروشند زیرا این کارخانه‌ها می‌توانند یکسری جوایز را برای بالا بردن عیار به دست بیاورند تا سودشان نسبت فروش به ذوب‌آهن بیشتر شود.

وزارت صمت و رفع مشکل سنگ‌آهن دانه‌بندی

منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل ذوب آهن در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص نوار صادراتی این کارخانه تاکید کرد: اغلب محصولاتی تولیدی این کارخانه، استاندارد جهانی داشته و محدودیتی نسبت به تولید محصولات صادرات‌گرا وجود ندارد؛ تحریم‌ها شاید بتوانند برخی محدودیت‌ها و موانعی را سر راه صادرات کشور ایجاد کنند اما؛ هیچگاه صادراتی که با مقیاس و استاندارد جهانی تولید شده باشد را غیرممکن نمی‌کند.

وی ادامه داد: صادرات محصولات "ذوب" به کشورهای هدف صادراتی این مجموعه ادامه داشته و این روند، متوقف نشده است.

یزدی‌زاده با اشاره به اینکه سهامداران به "ذوب" اعتماد دارند، تصریح کرد: وظایف تولیدی "ذوب" هیچگاه با کاستی ظرفیت مواجه نخواهد شد و حق سهامداران درخصوص بازارسرمایه، تکلیفی بوده که بر گردن متولیان این کارخانه قرار دارد؛ سهامداران ما به خصوص "حقوقی‌ها" باتوجه به شناختی که از شرکت داشته و با اطلاعاتی که شرکت منتشر می‌کند، نقش مهمی را ایفا می‌کنند و سهامداران خرد به پشتوانه اعتماد سهامداران حقوقی بزرگ دلگرم هستند.

وی درباره افزایش تولید این شرکت تاکید کرد: در آخرین گزارش ارائه شده که آمارهای ۹ماهه بود، به طور میانگین بین ۵ تا ۷درصد نسبت به سال گذشته افزایش تولید در این کارخانه به ثبت رسیده و مطابق بودجه، EPS را پوشش دادیم اما؛ باتوجه به محدودیتی که در تامین سنگ‌آهن وجود دارد و ذوب‌آهن تنها شرکتی بوده که از سنگ‌آهن دانه‌بندی استفاده می‌کند تمامی درخواست ما از وزارت صمت آن است که به این نکته بیش از گذشته توجه کند و ذوب آهن در تامین سنگ‌آهن دانه‌بندی دچار مشکل نشود.

مدیرعامل ذوب آهن افزود: متناسب با نیاز کارخانه ذوب‌آهن، نیاز تامین سنگ‌آهن دانه‌بندی شده امکان‌پذیر نبوده چراکه برای واحد‌های کنسانتره‌سازی مقرون‌به‌صرفه نبوده که این ماده را به ذوب بفروشند زیرا این کارخانه‌ها می‌توانند یکسری جوایز را برای بالا بردن عیار به دست بیاورند تا سودشان به نسبت فروش به ذوب‌آهن بیشتر شود.

یزدی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: باید وزارت صمت دست‌به‌کار شود تا نرخ‌ها و برخی تشویق‌ها برای تامین نیاز کارخانه عملیاتی شود چراکه اگر تنها ذوب بخواهد با نرخ‌هایی که تعریف شده به عنوان مضربی از قیمت شمش خوزستان اقدام به خرید کند، شاید ترجیح کارخانه‌ها نباشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: