تعداد بازدید : ۶۰۲۲
کد خبر : ۲۱۰۱۵۱
معاون امور ناشران و اعضا شرکت بورس در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
در خصوص افزایش میزان شناوری سهم شرکت هایی که در حال حاضر در بازار بورس حضور دارند نیز پیگیری هایی بعمل آمده و جلساتی با سهامداران عمده برگزار شده است. امیدوارم این موضوع هم زودتر به نتیجه برسد.

افزایش میزان عرضه سهام در عرضه های اولیه آتی

به گزارش بورس نیوز، با توجه به ورود خیل کثیری از سهامداران تازه وارد و جریان پرفشار نقدینگی به بازار سرمایه و همچنین رسیدن اکثر سهم های کوچک و متوسط بازار به سقف های قیمتی، انتظار می رود هم روند پذیرش و عرضه های اولیه در بازار تسهیل و تسریع گردد و هم میزان سهم عرضه شده در عرضه اولیه افزایش یابد. در اغلب عرضه های اولیه، سهم تخصیص یافته به هر کد معاملاتی، کمتر از ۲۰۰ هزار تومان بوده و این مبالغ، سهامداران را راضی نمی کند.

مجید نوروزی معاون امور ناشران و اعضا شرکت بورس در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: طبق مصوبات اخیر هیات پذیرش، حداقل عرضه ۱۵درصد تعیین شده و قبلا حداقل عرضه و شناوری سهم ۱۰ درصد بوده و بعد از مصوبه جدید هیات پذیرش، هر شرکتی قصد ورود به بازار دوم بورس را داشته باشد می‌بایست حداقل ۱۵ درصد از سهام شرکت را عرضه کند.

وی افزود: البته این مصوبه تقریبا یک ماه قبل ابلاغ شده و فقط شامل شرکت‌هایی خواهد شد که درخواست پذیرش آنها بعد از ابلاغ این مصوبه، ارسال شده باشد. بنابراین شرکت‌های پدیده شیمی قرن و شرکت سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر که در آستانه عرضه اولیه هستند، شامل این مصوبه نخواهند شد.

وی اضافه کرد: در خصوص افزایش میزان شناوری سهم شرکت هایی که در حال حاضر در بازار بورس حضور دارند نیز پیگیری هایی بعمل آمده و جلساتی با سهامداران عمده برگزار شده است. امیدوارم این موضوع هم زودتر به نتیجه برسد.

نوروزی در رابطه با انتظار تسهیل و تسریع فرآیند پذیرش شرکت ها گفت: سرعت پذیرش شرکت ها در بازار سرمایه، افزایش داشته است. در سنوات قبل تجربه پذیرش و عرضه اولیه شرکتی در مدت ۳ ماه (کل فرآیند عرضه اولیه از زمان درخواست پذیرش شرکت تا عرضه اولیه ۳ ماه به طول انجامید) را داشته ایم. اما بطور کلی، پذیرش شرکت ها در بازار سرمایه، مشروط به تکمیل و ارایه مدارک و اطلاعات شرکت ها با همان کیفیتی که توسط هیات پذیرش تصویب شده، خواهد بود. بعد از ارایه مدارک و اطلاعات از سوی شرکت ها، هیات پذیرش اقدام به بررسی مدارک و ریسک های شرکت و... کرده و بعد از اتمام این مراحل، پذیرش و درج نماد و عرضه اولیه صورت خواهد گرفت. با این شرایط، هرچه شرکت ها در ارایه مدارک و اطلاعات مورد نیاز با دقت و سرعت بیشتری عمل کنند و از مشاوره های قوی تری برخوردار باشند، فرآیند پذیرش و عرضه اولیه تسریع خواهد شد.

نوروزی در خاتمه گفت: احتمالا درج نماد شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر ظرف ۲ روز آینده انجام شده و بعد از آن، عرضه اولیه صورت خواهد گرفت. شرکت تامین سرمایه بانک ملت نیز با سرمایه ۷۰۰ میلیارد تومانی در بازار دوم بورس پذیرش شده و امیدواریم این شرکت هم تا پایان سال جاری عرضه اولیه شود. مصوبه پذیرش شستا نیز تکمیل امضا شده و احتمالا امروز به شرکت ابلاغ خواهد شد. بعد از احراز بعضی شرایط، این شرکت هم درج نماد شده و سایر مراحل مربوط به عرضه اولیه انجام خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.