تعداد بازدید : ۲۴۰۱۱
کد خبر : ۲۱۰۲۶۸
«پارس خودرو» روی موج دوم؛
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
در ماه گذشته با اضافه شدن کوئیک به جمع سبد فروش «پارس خودرو» انتظارات از رشد درآمد‌های شرکت بیشتر شد و در این بین، دو خبر جذاب رشد قیمت سهام را به دنبال داشت.

«خپارس» سوار بر کوئیک می‌شود

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت «پارس خودرو» در دی ماه ۱۳۴۶۹ دستگاه خودرو به فروش رسانده است که البته از این میزان تولید محصولات گروه X۱۰۰ (پراید) و گروه S۲۰۰ (ساینا) به‌صورت حق‌الزحمه‌ای برای شرکت سایپا انجام می‌شود.

به طور کلی فروش دی‌ماه نسبت به آذرماه ۱۷درصد رشد نشان می‌دهد که علت آن، صدور فاکتور خودرو "کوئیک آر" (گروه Q۲۰۰) از دی ماه بوده و این میزان فروش نسبت به دهمین ماه سال گذشته نیز حاکی از افزایش ۵۸درصدی است.

انتظار می‌رود با اضافه شدن مبلغ فروش کوئیک آر به جمع فاکتور‌های «پارس خودرو» درآمد‌های شرکت شتاب بیشتری به خود بگیرند. بر اساس اطلاعات موجود، تاکنون بیش از ۵۱۰۰ دستگاه خودرو کوئیک آر به تولید رسیده است.

«خپارس» سوار بر کوئیک می‌شود

چندی پیش این شرکت اعلام کرده بود قصد دارد پس از فروش سرمایه‌گذاری‌های خود، نسبت به تجدید ارزیابی دارایی‌ها اقدام کند.

در همین راستا، مزایده ۴۵ درصد شرکت بازرگانی سایپا یدک به ارزش ۸ هزار و ۲۴۸ میلیارد ریال را در تاریخ ۶ اسفند ماه برگزار خواهد کرد. علاوه بر این، فروش ۵۰ درصد سهام شرکت سایپا سیتروئن به مبلغ ۳۱ هزار و ۹۸۱ میلیارد ریال و همچنین، ۱۰۰ درصد سهام شرکت رنگ و رزین طیف سایپا به ارزش ۳ هزار و ۷۱ میلیارد ریال، نیز در دستور کار قرار گرفته است.

بنابراین، در صورتی که این سرمایه گذاری‌ها به فروش برسد (که احتمال می‌رود همانند گذشته، شرکت سایپا خود خریدار این سرمایه‌گذاری‌ها باشد) سود مناسبی در صورت‌های مالی این خودروساز خواهد نشست.

در خصوص تجدید ارزیابی «خپارس» باید توجه داشت که در مرداد ماه سال ۹۳ افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی زمین و ساختمان به ثبت رسید و با توجه به گذشت بیش از ۵ سال از آن، امکان تجدید ارزیابی مجدد از این محل وجود دارد.

از آن جا که تجدید ارزیابی برای سهامداران جذابیت بالایی دارد، تاکنون بر روند سهم اثرگذار بوده و انتظار می‌رود موج دوم آن با ارائه گزارش توجیهی هیئت مدیره، آغاز شود.

در حال حاضر، از ابتدای سال جاری تا به امروز، هر سهم «خپارس» بیش از ۱۹۹ درصد رشد قیمت داشته است.

حمید
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
سلام تورو خدا برااین عزیز دوردونه کوعیک ی کم اسفند دود کنین میترسم ی موقع چشم بخوره ،،،،،شرکت سایپا چشم بازار رو دراورده با این خودروش
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: