تعداد بازدید : ۳۹۷۸
کد خبر : ۲۱۰۳۵۴
وضعیت و عمکلرد "قرن" در آستانه عرضه اولیه بررسی شد؛
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
سود خالص محقق شده در دوره ۹ ماهه و همچنین گزارش عملکرد ۱۰ ماهه شرکت که براساس آن فروش ثبت شده شرکت معادل ۷.۷۷۲ میلیارد ریال بوده است.

قیمت گران جهت عرضه اولیه سهام شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، در جریان معاملات روز گذشته شاهد عرضه‌اولیه ۱۰درصد از سهام شرکت پدیده شیمی قرن در نماد قرن خواهیم بود.

قیمت پیشنهادی عرضه سهام این شرکت در سقف قیمتی ۱۷.۰۰۰ ریال خواهد بود.

بر اساس این گزارش، ۱۰۰درصد از سهام این شرکت متعلق به شرکت پدیده شیمی پایدار بوده و مالک اصلی این شرکت گروه گلرنگ است و حیطه فعالیت شرکت، تولید و عرضه محصولات بهداشتی بوده که در سه دسته محصولات بهداشت شخصی، بهداشت خانه و بهداشت البسه است.

گزارش ارزش‌گذاری تهیه شده بدین‌صورت بود که سود خالص کسب شده در دوره ۹ ماهه و بر اساس سرمایه ۱.۰۰۰ میلیارد ریالی معادل ۱.۴۳۹ میلیارد است و در گزارش ارزش‌گذاری شرکت، سود خالص پیش‌بینی شده امسال معادل ۲.۷۳۲ میلیارد ریال پیش‌بینی شده و این خوش‌بینی در برآورد سود سال ۹۹ شرکت نیز مشاهده می‌شود.

با توجه به سود خالص محقق شده در دوره ۹ ماهه و همچنین گزارش عملکرد ۱۰ ماهه شرکت که براساس آن فروش ثبت شده شرکت معادل ۷.۷۷۲ میلیارد ریال بوده، به نظر می‌رسد که حداکثر سود خالص قابل دستیابی شرکت در سال جاری کمتر از ۲.۰۰۰ میلیارد ریال محقق شود.

مشتریان اصلی شرکت در حال حاضر عمدتا از شرکت‌های وابسته و هم گروه هستند. بخش عمده‌ای از درآمد‌های عملیاتی شرکت از محل فروش محصولات به سه شرکت پخش پدیده پایدار، گروه صنعتی آنیتا سان و همچنین شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش بوده است.

ظرفیت اسمی شرکت همان طور که در بالا نیز اشاره شد در بخش تولید محصولات بهداشتی و در سه حوزه اصلی تعریف شده است. جمع کل ظرفیت اسمی پیش‌بینی شده شرکت معادل ۲۹۴ هزار تن انواع محصولات بهداشتی است. این ظرفیت در سال ۱۳۹۷ به میزان ۱۰۵ هزار تن و در دوره ۶ ماهه سال جاری معادل ۵۷ هزار تن محقق شده است.

ترکیب هزینه‌های تولید شرکت شامل مواد اولیه مصرفی مستقیم به میزان ۹۰ درصد، هزینه‌های دستمزد معادل ۶ درصد و سایر هزینه‌های سربار معادل ۴ درصد بوده است.

در بخش تسهیلات مالی شرکت، مبلغ ۳.۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کوتاه‌مدت و بلندمدت شناسایی شده که شامل مبلغ ۶۱۷ میلیارد ریال اوراق مرابحه منتشر شده توسط این شرکت است.

با توجه به استقبال سنگین از عرضه‌های اولیه صورت گرفته در ماه‌های اخیر، انتظار می‌رود که در عرضه امروز سهمیه کمتر از ۱۰۰ سهم به هر کد معاملاتی تخصیص یابد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: