تعداد بازدید : ۲۵۹۹
کد خبر : ۲۱۱۵۱۲
مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
تمرکز شرکت مدیریت فناوری بورس بر داده های لحظه ای سایت TSETMC است و داده های تاریخی و اطلاعات مربوط به معاملات روزهای قبل در اولویت بعدی قرار دارد.

به گزارش بورس نیوز، شاخص کل این هفته را خوب شروع نکرد و افت ۱۹۰۷۰ واحدی تا این لحظه از معاملات، آغاز تلخی برای بورس تهران بود. در این میان سیستم معاملات هم دچار اختلالاتی شده و اطلاعات را با تاخیر نشان می دهد. امروز داده های سایت TSETMC نیز با سیستم معاملاتی کارگزاری ها، همخوانی نداشت. عده ای اختلال امروز سامانه معاملات را دلیل ریزش بازار سرمایه می دانند. محدودیت های جدید فرابورس و تعیین حجم مبنا برای این بازار، فشار فروش را در نمادهای فرابورسی به دنبال داشته است.

روح الله دهقان مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس در گفتگو با بورس نیوز در خصوص اختلال امروز سامانه معاملات بیان کرد: اختلال امروز سامانه معاملات به سبب فشار افزایش حجم معاملات در بازار فرابورس رخ داد و چند دقیقه ای، اطلاعات و داده های سامانه نامک(سامانه معاملات کارگزاری ها) عقب تر از داده های سایت TSETMC بود.

وی افزود: تمرکز شرکت مدیریت فناوری بورس بر داده های لحظه ای سایت TSETMC است و داده های تاریخی و اطلاعات مربوط به معاملات روزهای قبل در اولویت بعدی قرار دارد. اما امروز بیش از ۱ میلیون و ۸۵۰ هزار معامله در ساعات ابتدای معاملات صورت گرفته و این حجم معامله، فشار زیادی به سیستم معاملاتی وارد می کند. البته در یک سال گذشته تلاش زیادی برای توسعه زیرساخت سیستم معاملاتی صورت گرفته و کماکان پیگیر توسعه بیشتر زیرساخت ها هستیم؛ اما امروز با توجه به فشار ناگهانی معاملات، بخشی از سیستم معاملات چند دقیقه ای دچار مشکل شد. این اختلال، اختلال هسته معاملات نبوده و اگر هسته معاملات دچار اختلال می شد، کل سامانه (هم معاملات آنلاین و هم نامک و هم سایت TSETMC) دچار مشکل می شد. با توجه به برنامه های توسعه ای سایت TSETMC, اطلاعات این سایت از سامانه نامک دقیق تر است و اگر اختلالی در سیستم معاملاتی مشاهده شد، داده های این سایت، قابل اتکاتر از سامانه نامک است.

وی تصریح کرد: ورود حجم نقدینگی به بازار سرمایه عامل اصلی افزایش حجم نقدینگی بوده است. شاید محدودیت های مربوط به معاملات کدهای جدید، تاثیر اندکی بر حجم معاملات بر جای گذارد و تعداد معاملات، اندکی کاهش یابد. ولی آنچه حجم معاملات را افزایش داده، جریان پرقدرت نقدینگی است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: