تعداد بازدید : ۸۹۱
کد خبر : ۲۱۱۷۲۴
حرکت به سمت تراز مثبت در برج سپهر؛
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
در حال حاضر شاهد بهبود عملیات بانکداری در "بانک صادرات" بودیم و گزارش‌های ماهانه از حرکت به سمت تراز درآمدی مثبت حکایت می‌کنند.

ردای سبز بر تن

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از بازگشایی نماد "وبصادر" در روز‌های اخیر و ثبت رشد ۱۰ درصدی در یک روز و همچنین با انتشار گزارش دوره ۹ ماهه و اعلام تحقق سود خالص ۸۷۶ میلیارد ریالی، بسیاری از توجه‌ها را به سمت خود جلب کرد و اکنون با انتشار گزارش عملکرد بهمن ماه، تکمیل‌کننده فضای مثبت بود.

در حالی که بسیاری از فعالین بازار سرمایه قیمت‌های زیر ۱۰۰۰ ریالی و احتمال بالای شناسایی درآمد‌های تسعیر ارز در انتهای سال جاری را مهمترین دلایل خرید سهام "وبصادر" می‌دانند، عملکرد این بانک نیز نشان از بهبود صورت‌های مالی دارد.

ردای سبز بر تن

تراز تجاری «بانک صادرات» رو به بهود حرکت می‌کند و هر ماه از بار منفی آن کاسته می‌شود و انتظار می‌رود به زودی تراز این بانک نیز مثبت شود. همان‌گونه که در جدول فوق مشاهده می‌شود، کسری ۱.۸۳۲ میلیارد ریالی بانک صادرات در بهمن ماه سال ۱۳۹۸ در حالی رقم خورده است که این عدد در دی ماه حدود ۲۵۶۰ میلیارد ریال بود.

بر اساس صورت‌های مالی ۹ ماهه حسابرسی نشده این بانک سود ۵ ریالی را به ازای هر سهم محقق نموده است؛ در حالی که در مدت مشابه سال مالی قبل شاهد تحقق زیان ۱۱۵ ریالی از این بانک بودیم. به این ترتیب، انتظار می‌رود در سال ۹۸ ردای سبز سودآوری بر تن این بانک بنشیند و سال ۹۹ را پرقدرت‌تر آغاز کند.

رضا کیان
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
با مثبت شدن تراز مالی بانک صادرات به نظر ارزش سهام اون هم با رشد قابل ملاحضه ای روبه رو شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: