تعداد بازدید : ۲۱۹۲
کد خبر : ۲۱۱۷۵۵
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز:
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
اعمال هر گونه محدودیت به صورت کلی مناسب و به جا نیست مگر در شرایط خاص و فضایی که نقص‌های اقتصادی و نبود سایر بازار‌ها تمام توجهات را به بورس جلب کرده و با این شرایط به ناچار باید این تصمیمات اعمال می‌شد.
 
فردین آقا بزرگی، مدیرعامل کارگزاری بانک دی در خصوص تغییر حجم مبنا معاملات به بورس نیوز گفت: آنچه که واضح است فرابورس رشد شتابانی نداشته و شاهد حجوم نقدینگی به سمت بازار سرمایه بودیم. 

وی ادامه داد: با این میزان ورود نقدینگی، در صورت اعمال نشدن حجم مبنا ممکن بود حرکت در بازار سرمایه به شکلی باشد که با چربش در تقاضا، برخی سهام فرابورس به نقطه‌ای برسند که تناسب خاصی با ارزش ذاتی شرکت و قیمت درج شده در تابلو وجود نداشته باشد. 

این کارشناس بازار سرمایه تغییر حجم مبنا را راهکاری مناسب دانست و عنوان کرد:البته لازم به ذکر است به صورت کلی اعمال هر گونه محدودیت مناسب و به جا نیست مگر در شرایط خاص و فضایی که نقص‌های اقتصادی و نبود سایر بازار‌ها تمام توجهات را به بورس جلب کرده و با این شرایط به ناچار باید این تصمیمات اعمال می‌شد.

به گزارش بورس نیوز، شرکت بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای از تغییر حجم مبنا در معاملات بازار بورس خبر داد. 

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به افزایش قابل ملاحظه ارزش معاملات در اکثر نماد‌های بورس اوراق بهادار تهران و بمنظور ارتقای سطح اثربخشی و کارآمدی مدل محاسباتی حجم مبنا براساس بررسی‌های بعمل آمده و تقاضای بورس اوراق بهادار تهران و همچنین مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و شورای عالی بورس، شیوه محاسبه حجم مبنا از روز دوشنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ به شرح پیوست اعمال خواهد شد.
 
حجم مبنای کلیه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران بر اساس فرمول قبلی (ماده واحده مصوبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار) ۴ در ۱۰ هزار سهام شرکت می‌باشد، به شرطی که حداقل ارزش مبنا برای تمامی شرکت‌ها برابر با ۵۰ میلیارد ریال و حداکثر ارزش مبنا برای شرکت‌های با سرمایه ۲۰ هزار میلیارد ریال و بالاتر، ۱۲۰ میلیارد ریال و برای شرکت‌های با سرمایه کمتر از ۲۰ هزار میلیارد ریال، ۱۰۰ میلیارد ریال تعیین شد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
سلام الان بورس تنها خاص شدهاست وتنها بورس باید موارد خاص اعمال شود درمورد خودرو مسکن ویزیت بزشکان وهزاران مشکل دیکر مسائل عادی هست ببینید اینجور قضاوت کردن دکترها ومهندسها اسیب جدی به عقلانیت وجدان اعتماد عمومی عدالت وحقوق میزند وهمینهست که مردم میبینند حرص واز وبول برستیرا دردکترها ومهندسها حرص وازی که درکردار داعشیها با همین ادبیات اعمال خودشان را توجیه میکنند از قدیم می کفتند بول بهتر است با ثروت یا تخصص بهترهست با تعهد این سوال زیرکانه ومنحرف وغلط انداز جوابهای خوبی دارد بک جواب جسم انسان بهتر است با خلقیات وروح انسان مسلم هست دراین دنیا جسم بدون روح وجود ندار درشمایل انسان وروح بدون جسم وجود ندارد درشمایل انسان بول بدون عقل هم وجود ندارد همجنانکه تعهد بدون تخصص وجود ندارد ونخواهد داشت این سادهترین جواب حالا اکر خیلی رند وزرنک باشی وزذ کنی این استدلالرا انموقع جواب خواهی شنید که هرکز انتضا نداری وقدرت حق واستدلال نابودت خواهد کرد
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
با درود فراوان اول تشکر کنم بابات کار خوب و بجای سازمان بابت حجم مبنا فقط اگر یک فکری به حال عرضه اولیه ها کنن که بیخودی چند ماه در صف قفل نباشند واقعا سهام داران را خوشحال کرده و تحلیل پذیری بازار بیشتر و بخصوص شرکت های فراکابی را خواهشی که هست لطفا برای این شرکت ها با توجه به نگاه سرمایه گزاران به این شرکت ها لطفا حجم مبنا را باید بیشتر از 3 میلیون تومانی در نظر گرفت برای شرکت های فراکاب
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: