تعداد بازدید : ۳۰۳
کد خبر : ۲۱۱۹۱۹
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان مطرح کرد:
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
در جهت ایجاد آرامش و ثبات منطقی بازار محصولات نهایی فولادی و در راستای حذف گرانی‌های کاذب محصولات نوردی پیشنهادی به سازمان بورس کالا مطرح شد.

 

پیشنهادی برای کاهش گرانی کاذب و حذف دلالان

 

به گزارش بورس نیوز،مجتبی جوهریان، دبیرکل نظارت بر کالا‌های فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ضمن اشاره به اینکه مبادله محصولات فولادی طبق مکانیزم عرضه و تقاضا در بورس کالا صورت می‌گیرد، عنوان کرد: افزایش نرخ ارز و بالا رفتن قیمت‌های جهانی عامل صعود قیمت معاملاتی در بورس کالا بوده است.


وی ادامه داد: علاوه بر موارد ذکر شده، رشد قیمت‌ها در بازار آزاد متاثر از افزایش حجم تقاضا به واسطه انتظارات تورمی موجود و نقدینگی سرگردان، اقدامات سوداگرانه برخی واسطه‌ها در خرید و عدم رعایت کف عرضه ابلاغی محصولات فولادی توسط برخی واحد‌های تولیدی، رشد بیشتری نسبت به قیمت‌های بورس داشته است.

 

پیشنهادی برای کاهش گرانی کاذب و حذف دلالان

 

پیشنهادی برای حذف دلالان
علی محمدی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در جهت ایجاد آرامش و ثبات منطقی بازار محصولات نهایی فولادی و در راستای حذف گرانی‌های کاذب محصولات نوردی پیشنهادی به سازمان بورس کالا مطرح کرد.
وی عنوان کرد: سازمان بورس کالا اصلاح قیمت پایه همزمان عرضه شمش فولادی و محصولات نوردی را به مرحله اجرا برساند.

محمدی در این رابطه اظهار داشت: با اجرای این طرح، جهت گیری بازار آهن یقینا به نفع مصرف کننده واقعی بوده و مانعی برای حضور دلالان و ایجاد قیمت‌های کاذب و حباب گونه در بازار خواهد بود.


مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان تصریح کرد: ضمن حفظ تداوم عرضه شمش فولاد در بورس کالا، عرضه میلگرد به عنوان یکی از مهمترین کالا‌های ساختمانی مورد نیاز مصرف کننده نهایی نیز بایستی با نظارت کامل در بورس کالا اجرایی و در دستور کار توزیع قرار گیرد چرا که بسنده شدن کنترل عرضه به شمش در بورس کالا خود عاملی برای بالا رفتن قیمت کالا‌های نهایی مصرفی و گرانی کاذب است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: