تعداد بازدید : ۲۲۰۳
کد خبر : ۲۱۲۰۶۸
ساعت پنج و نیم عصر؛
۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به حال و احوال کرونایی برخی کسب و کارها و لبخند زیبای فعالان بورس تهران و...

به گزارش بورس نیوز، گویا این روزها بانک ها برای جذب مشتری هر کاری می کنند؛ حتی صدور چشم بسته دسته چک، بدون سنجش اعتبار مشتری! شاید علت بی اعتمادی خیلی از مردم به معاملات اعتباری و حجم بالای چک های برگشتی، همین موضوع باشد...

 

اقدامی قابل تحسین از یک شرکت بورسی
شرکت بوتان اعلام کرده در پی شیوع کرونا، به منظور حفظ سلامت پرسنل، خطوط تولید را موقتا تعطیل کرده و به سهامداران هم اطمینان خاطر داده که این توقف تولید اثری بر سودآوری شرکت نخواهد داشت. در بحران های این چنینی، برخی از آب گل آلود، کره می گیرند و جیب شان را پر می کنند و برخی نشان می دهند سلامت و امنیت روان مردم برای شان در اولویت است.

 

چشم سوءاستفاده کنندگان دنبال واردات داروست!
با شیوع کرونا، خبرهایی در مورد معافیت تحریم واردات دارو از طریق کانال سوئیس مطرح شد. حالا بعضی سواستفاده گران دنبال واردات دارو به بهانه کمبود در بحران کرونا هستند؛ حال آنکه داروهایی که برای مبتلایان کرونا مورد استفاده قرار میگیرد، داخلی است و داروسازان داخلی هم با تمام ظرفیت در حال تولید هستند تا نیاز بیماران تامین شود. فقط امیدواریم باز بحران کرونا، بهانه ای برای کاسب کاران نشود که دارو وارد کنند؛ چرا که واردات دارو در این شرایط هم به تولیدکنندگان داخلی آسیب می زند و هم ممکن است هر محصول بی کیفیت و کم کیفیتی را در بلبشوی این روزها، وارد کشور کنند.


سکته ناقص بعضی کسب و کارها در اسفندماه
کرونا اما بدجور گریبانگیر برخی کسب و کارها شده است . حمل و نقل ریلی و هوایی، کسب و کارهای حوزه گردشگری و حتی تولیدکنندگان پوشاک و... که اتفاقا پیک فروش شان اسفندماه بوده، امسال سکته ناقص کرده اند و تا مرز تعطیلی کامل پیش رفته اند.


خبری خوب از دل کوه
رییس خانه معدن ایران هم اعلام کرده: "شورای عالی معادن با تایید وزیر صنعت، معدن وتجارت میزان حقوق دولتی معادن برای سال ۹۸ را براساس قیمت پایه سال ۹۷ مصوب کرد" و این خبر، برای معدنی ها اتفاق مثبتی است.


بورس تهران، شایسته ترین تصویر برای چالش لبخند لبخند
لابلای خبرهای منفی و سراسر کرونایی این روزها اما، اخبار مربوط به وضعیت بورس تهران سرشار از انرژی مثبت است. امروز در هر کدام از عرضه های اولیه دو نماد "شصدف" و "تملت" بیش از ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر حضور داشتند و حال خوب این روزهای بورس تهران، خیل کثیری از مردم را به سمت خود کشانده‌. اسکرین شاتی از سایت TSETMC ، احتمالا جذاب ترین تصویر چالش لبخند خواهد شد.

رد خاک بر بینی حبابیون
حالا مهم نیست که بعضی ها مرتبا بر طبل حبابی بودن معاملات بازار سرمایه می کوبند. شاید معدود سهم هایی، رشد بی دلیل داشته ولی حباب را نمی توان به کل سهم های بازار تعمیم داد. اگر قیمت سهم ها حباب دارد، پس حتما قیمت خودروها و املاک و کالاهایی که در سال های اخیر چند برابر شده اند هم حباب است. بد نیست قیمت پراید سال ۸۸ را با قیمت های امروز، مقایسه کنید.

ارسلان دولتخواه
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
افزایش نرخ در جامعه معلول تحریم وسفته بازی درهمه بازارها میباشد در کشور ما هنوز تعریف مشخصی از سفته باز وسوداگر وجود ندارد وهیچ مصوبه ای نمیتواند جلوسفته بازی را در اقتصادهای رانتی ودولتی بگیرد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
دیگه لبخند پرید از شنبه باید خون گریه کنیم لعنت ب ذات تون که شب عیدی نون رو از سفره زن و بچه ما دزدیدید
فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
ایکاش یه رسانه ی باغیرت پیدا بشه واز مدیران نالایق بورس سئوال کنه چطور کسی که ساعت 7.22 دقیقه صبح برای خرید شصدف سفارش گذاشته بهش ندادن و علت را پایان زمان قبول درخواست زده..!!! البته این مشکل برای من یه نفر نیست و صدها کاربر در سایت تالار بورس در صفحه عرضه های اولیه نوشته اند که با چنین مشکلی مواجهه شده اند.. و این سهمیه هایی که ندادند به جیب چه کسانی رفته.
فردوس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
انگلیس ها یه مثلی دارن که میگه اگه میخوای یه مملکت را نابود کنی افراد نالایق را بر سر کارهای مهم بگذار...خود بخود اون افراد مملکت را به نابودی میبرند....
الان درست همین مثال در مملکت و بورس ما صدق میکنه...دیگه چهارشنبه ها را باید چهارشنبه سیاه نامگذاری کنیم و صبح 5 شنبه با ترس و لرز بیایم سراغ اینترنت تا ببینیم این مدیران نالایق دیشب چه تصمیمی دوباره ایی برای نابودی بازار و مردم و اقتصاد کشور کشیده اند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: