تعداد بازدید : ۲۷۶۰
کد خبر : ۲۱۲۲۶۲
تأمین سود در زیرمجموعه «بانک ملت»؛
۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
یکی از عرضه اولیه‌های سال جاری بازار سرمایه که امید بسیاری به آن می‌رود، «تملت» است که شواهد از کسب سود قابل توجه در سال جاری و مجمعی سودساز برای سهامداران حکایت می‌کند.

کام «تملت» از رونق بورس شیرین می‌شود

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت «تأمین سرمایه بانک ملت» که به تازگی وارد جریان معاملات بازار سرمایه شده، در سال جاری عملکرد قابل توجهی از خود به نمایش گذاشت.

از نظر مبلغ سرمایه که اهمیت بالایی در شرکت‌های تأمین سرمایه دارد، «تملت» با سرمایه اسمی ۷۰۰۰ میلیارد ریالی، در رده سوم شرکت‌های تأمین سرمایه فعال در کشور قرار دارد. البته با توجه به الزامات قانونی، سرمایه شرکت طی سال‌های آتی باید به ۱۵ هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

کام «تملت» از رونق بورس شیرین می‌شود

در ۱۱ ماه گذشته از سال ۹۸ این شرکت در مجموع بالغ بر ۴۰۷۶ میلیارد ریال درآمد شناسایی کرد و رشد قابل توجه ۷۳ درصدی را نسبت به دوره ۱۲ ماهه سال قبل به نمایش گذاشت.

هر چند که تاکنون درآمدی از محل سرمایه گذاری‌ها و سپرده‌های بانکی شناسایی نکرده که البته طبیعی هم هست اما؛ درآمد حاصل از صندوق‌های سرمایه گذاری ۱۵۷ درصد و بابت خدمات مشاوره مالی ۲۳۶ درصد رشد درآمد داشته است.

درآمد‌های اصلی شرکت «تأمین سرمایه بانک ملت» بیش از همه از دو محل ارائه خدمات تعهد پذیره‌نویسی و خرید سهام و همچنین بازارگردانی و سود اوراق بهادار، حاصل می‌شود.

در ۱۱ ماهه سال جاری درآمدی ارائه خدمات تعهد پذیره‌نویسی و خرید سهام رشد قابل توجه ۱۴۷ درصدی را تجربه کرد و با افزایش ۸۸ درصدی، درآمد حاصل از ارائه خدمات بازارگردانی و سود اوراق بهادار، به رقم ۲۲۶۰ میلیارد ریال رسید که ۵۵ درصد از کل درآمد‌ها را شامل می‌شود.

کام «تملت» از رونق بورس شیرین می‌شود

به طور کلی، درآمد‌های این شرکت در سال‌های اخیر همواره روند رو به رشدی داشته است و در سال جاری که هنوز یک ماه از آن باقی مانده، با رونق بازار سرمایه، جهش بلندی به ثبت رساند. یکی از دارایی‌های با ارزش این شرکت، شرکت «کارگزاری بانک ملت» است که با توجه به رونق معاملات در بازار سرمایه، انتظار می‌رود در سال جاری از این محل درآمد مطلوبی عاید «تملت» شود. برآورد می‌شود تا پایان سال ۹۸ مبلغ درآمد‌ها از رقم ۴۶۰۰ میلیارد ریال فراتر رود.

کام «تملت» از رونق بورس شیرین می‌شود

به همین ترتیب، سودسازی «تملت» نیز به صورت صعودی حرکت کرده و در همین مدت ۱۱ ماهه، رشد ۳۵ درصدی نسبت به ۱۲ ماهه سال ۹۷ نشان می‌دهد. البته شرکت پیش بینی کرده در سال ۹۸ سود خالص ۳۸۰۰ میلیارد ریالی را محقق کند که جهش بلندی در امر سودآوری تلقی می‌شود.

کام «تملت» از رونق بورس شیرین می‌شود

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: