تعداد بازدید : ۳۵۵
کد خبر : ۲۱۲۴۷۴
پس از ۸ماه انتظار بالاخره منتشر شد؛
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴
علت اصلی خروج این بانک از زیان دهی، کسب سود غیرعملیاتی از محل فروش دارایی‌های زمین و ساختمان بانک بوده که ماهیتی غیرعملیاتی و احتمالا غیرتکرار شونده را دارا است.

خروج از زیان بانک حکمت ایرانیان

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، صورت‌های مالی حسابرسی شده سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه ۱۳۹۷ بانک حکمت، در حال حاضر منتشر شده و علت تاخیر بیش از ۸ ماهه این بانک در انتشار این صورت‌های مالی مشخص نیست.

با این حال، سود خالص کسب شده بانک در این سال به بیش از یک هزار و ۱۲۸ میلیارد ریال و معادل ۱۸۸ ریال به ازای هر سهم رسیده و این در حالی است که در سال ۱۳۹۶، این بانک زیان خالص ۳۰۲ میلیارد ریالی را محقق کرده بود.

خروج از زیان بانک حکمت ایرانیان

علت اصلی خروج این بانک از زیان دهی، کسب سود غیرعملیاتی از محل فروش دارایی‌های زمین و ساختمان بانک بوده که ماهیتی غیرعملیاتی و احتمالا غیرتکرار شونده را دارا است. سود ناشی از این عملیات یک هزار و ۴۴۷ میلیارد ریال بوده است.

در پایان این سال، جمع سپرده‌های مدت دار نزد این بانک به بیش از ۳۲ هزار و ۶۳۶ میلیارد ریال رسیده که افزایش ۱۴ درصدی را نسبت به سال قبل‌تر نشان می‌دهد.

سپرده‌های جاری نزد این بانک نیز رشد خوبی داشته است و بیش از ۵۳ درصد افزایش نسبت به سال ۹۶ را نشان می‌دهد. تسهیلات پرداختی به وام گیرندگان غیردولتی به عنوان اصلی‌ترین دارایی ثبت شده بانک، مبلغ ۲۳ هزار میلیارد ریال است.

درآمد‌های مشاع بانک به ۵.۰۳۸ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۷ رسیده است که رشد ۹ درصدی را نشان می‌دهد. سود علی الحساب سپرده‌های نزد بانک نیز با ۹ درصد افزایش به ۴.۲۱۱ میلیارد ریال رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: